Jak szybko zatrudnić pracowników sezonowych?

Jak szybko zatrudnić pracowników sezonowych?

Praca sezonowa wiąże się z wieloma wyzwaniami. Szczególnie dla pracodawców, którzy stają przed zadaniem znalezienia pracownika na krótki okres. Jak szybko zatrudnić pracowników sezonowych? Zobacz, na czym polega leasing pracowników i kiedy warto z niego skorzystać. 

Jak i gdzie szukać pracowników do pracy sezonowej? 

Zanim przystąpisz do poszukiwania pracowników, także jeśli chodzi o leasing pracowników, musisz odpowiednio przygotować ogłoszenie. Informacje, które tam zawrzesz, powinny kompleksowo opisywać stanowisko pracy. Co więc zawrzeć w ogłoszeniu? 

Przede wszystkim zrób opis stanowiska – czym pracownik będzie się zajmował, jakie kwestie będą leżeć w jego kompetencji itp. Bardzo ważne są także warunki pracy na danym stanowisku. Ponadto zawrzyj wynagrodzenie oraz adres i miasto pracy. A gdzie zamieścić takie ogłoszenie? Dobrym miejscem są wszelkiego rodzaju portale pracownicze. Jeśli jednak chcesz uprościć proces rekrutacji i oddelegować część zadań z nim związanych, to warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej. 

Czym zajmuje się agencja pracy i czy warto skorzystać z jej usług?

Agencja pracy tymczasowej to przedsiębiorstwo, które pośredniczy między pracodawcami poszukującymi pracowników a osobami, które szukają tymczasowej pracy. APT działa na podstawie umowy pomiędzy agencją a klientem (pracodawcą), w której określa się warunki zatrudnienia pracownika tymczasowego. W efekcie większość zadań związanych z rekrutacją, zatrudnieniem, wypłatami i innymi formalnościami leży po stronie agencji. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz bowiem tworzyć pełnego etatu dla pracownika.  

Zadaniem agencji pracy tymczasowej jest więc znalezienie odpowiednich pracowników dla swoich klientów, którzy mogą mieć potrzebę tymczasowego zatrudnienia w związku z np. sezonowym zapotrzebowaniem na pracowników, projektami krótkoterminowymi, zamówieniami specjalnymi itp. Agencje, takie jak Flambir, mogą obsługiwać różne branże, takie jak przemysł, usługi, opieka zdrowotna, finanse, IT i wiele innych.

Jak działa agencja pracy tymczasowej? 

Proces działania agencji pracy tymczasowej zwykle wygląda następująco: agencja rekrutuje i selekcjonuje pracowników na podstawie wymagań klienta.  Następnie wysyła ich do pracy tymczasowej w przedsiębiorstwie klienta. Pracownik tymczasowy jest formalnie zatrudniony przez agencję, a ta zajmuje się wszelkimi sprawami administracyjnymi związanymi z zatrudnieniem, takimi jak wypłata wynagrodzenia, składki na ubezpieczenia społeczne itp. Jak więc widzisz, współpraca z taką agencją jest idealnym rozwiązaniem w przypadku prac sezonowych.