Wybieramy bramę garażową – o czym należy pamiętać?

Wybieramy bramę garażową – o czym należy pamiętać?

Wielu ludzi posiada własne garaże, w których przechowują swoje pojazdy, narzędzia oraz inne potrzebne przedmioty. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie zabezpieczeniami wysokiej jakości cieszy się tak dużą popularnością. Do grona takich elementów zabezpieczających z pewnością zaliczyć można solidne bramy garażowe.

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele typów bram garażowych, które różnią się ceną oraz wykorzystanymi rozwiązaniami technicznymi. W związku z tym wybór konkretnej bramy dopasowanej do danego garażu wcale nie musi być taki łatwy. Warto dokładnie zastanowić się nad parametrami i technologiami, które będą dopasowane do konkretnych potrzeb użytkowników.

Rodzaje bram, które są dostępne na rynku

Na polskim rynku dostępnych jest wiele typów bram garażowych. Różnią się one od siebie budową oraz sposobem ich otwierania. Producenci wytwarzają i sprzedają więc bramy uchylne, segmentowe, rolowane czy też rozwierane. Najpopularniejsze są bramy uchylne, które często są nazywane również bramami płytowymi. Aby móc korzystać z takiej bramy, należy jednak zapewnić odpowiednią ilość miejsca przed garażem, ponieważ dolna jej część wysuwa się na zewnątrz. Nie warto korzystać z takich bram jeśli pojazd jest krótki. W takiej sytuacji lepszym wyborem jest brama segmentowa w wersji bocznej lub górnej. Takie bramy są idealne w przypadku garaży, które nie mają zapewnionej odpowiedniej ilości miejsca na zewnątrz lub wychodzą bezpośrednio na ulicę. Atutem takich bram jest ich wysoka szczelność, więc można je stosować w ogrzewanych garażach.

Bramy rozwierane to najstarszy i najbardziej tradycyjny typ takich produktów, jednak coraz trudniej jest je znaleźć w sklepach. Jeśli komuś zależy na optymalnym oszczędzaniu miejsca to najlepszym wyborem dla takiej osoby będą bramy rolowane, które działają podobnie jak rolety okienne i można w nich montować napęd elektryczny.

Podsumowanie

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele typów bram. Przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną, ale również miejscem potrzebnym do montażu i działania bramy, a także niezawodnością, energooszczędnością, estetycznym wyglądem oraz serwisem oferowanym przez producenta lub sprzedawcę.

Dodaj komentarz