Skuteczna ochrona smartfona przed wirusami

Skuteczna ochrona smartfona przed wirusami

Urządzenia mobilne, takie jak różnego rodzaju smartfony i tablety cieszą się stale rosnącą popularnością. Dzięki tym urządzeniom można komunikować się z innymi ludźmi, mieć stały dostęp do Internetu czy też korzystać z wielu przydatnych aplikacji. Należy jednak pamiętać, że razem z rosnącą popularnością takich urządzeń, rośnie również liczba zagrożeń.

Podstawowymi zagrożeniami, przed którymi muszą pilnować się wszyscy posiadacze urządzeń mobilnych są wirusy oraz niechciane programy szpiegujące i wyłudzające dane osobowe. Okazuje się, że na rynku mamy dostęp do różnych programów, które doskonale czyszczą smartfony z wirusów oraz zapewniają im skuteczną ochronę przed ich ponownym pojawieniem się w pamięci urządzenia.

Najważniejsze funkcjonalności programów antywirusowych dla urządzeń mobilnych

Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów programów antywirusowych dedykowanych dla urządzeń mobilnych. Do ich grona można zaliczyć między innymi aplikację Avast Mobile Security, ale dostępne są również programy oferowane przez wielu innych producentów.

Nowoczesne programy antywirusowe stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych zapewniają skuteczne monitorowanie urządzenia w czasie rzeczywistym. Dzięki temu program jest w stanie na bieżąco wykrywać różne zagrożenia i je eliminować. Regularne aktualizacje pozwalają na poszerzanie bazy wirusów. Oznacza to, że najlepsze programy są w stanie poradzić sobie z najnowszymi wirusami.

Oczywiście dobre programy antywirusowe do urządzeń mobilnych oferują również dodatkowe funkcjonalności zwiększające poziom kontroli i ochrony przed niechcianym oprogramowaniem. Między innymi, jedną z podstawowych funkcji jest skanowanie pamięci urządzenia na żądanie lub w zaplanowanym czasie.

Czy antywirusy dla urządzeń mobilnych są potrzebne?

Wiele osób twierdzi, że antywirusy nie są potrzebne dla urządzeń mobilnych. Sporo w tym prawdy, ponieważ najsłabsze ogniwo to użytkownik, który może omyłkowo zainstalować wirusa w telefonie. Wszystko zależy od wiedzy, czujności i umiejętności rozpoznawania zagrożeń sieciowych. Warto jednak pamiętać, że twórcy wirusów są coraz bardziej sprytni i tworzą programy, które trudno wykryć. W związku z tym dobrze jest dla pewności mieć program antywirusowy, który będzie chronił telefon w czasie rzeczywistym lub od czasu do czasu umożliwi skanowanie pamięci.

Dodaj komentarz