Piękne nogi na lato

Lato jest idealnym czasem, kiedy można odsłonić swoje nogi. Krótkie, zwiewne sukienki i spódniczki czy modne szorty są świetnym wyborem, o ile zadba się o swoje nogi. Oto kilka porad, jak mieć piękne nogi na lato.

Peeling

Pierwszym krokiem na drodze do aksamitnej skóry nóg jest peeling. Można wykorzystać gotowe preparaty albo też samodzielnie przygotować peeling w domu. Świetnie się sprawdza gruba sól morska, którą można nanosić mokrą gąbką i delikatnie wcierać w skórę. Podobnie działa peeling zrobiony z cukru wymieszanego z oliwą z oliwek. Można także zrobić peeling owocowy i do tej mieszanki cukru z oliwą dodać zmiksowane części ananasa. Taki peeling nie tylko usunie martwy naskórek, ale także cudownie wygładzi skórę.

Depilacja

Wybór odpowiedniej formy depilacji zależy zarówno od wrażliwości skóry, jak i zasobności portfela. Oczywiście, najbardziej skuteczną metodą jest depilacja laserem lub też woskiem, jednak są to najdroższe rozwiązania. Dlatego też, spokojnie można skorzystać z dobrodziejstwa zwykłej maszynki do golenia lub depilatora. Z tym, że panie z nadwrażliwą skórą lub wrażliwe na ból mogą mieć problem z użyciem tego ostatniego. Ważne również, aby zawsze po goleniu nałożyć na nogi balsam, który złagodzi wszelkie podrażnienia.

Pedicure

Ładne nogi, to również piękne stopy, więc nie może się obejść bez opiłowania płytek paznokci. Korzystnie działają kąpiele stóp, nawet w wodzie z mydłem, które fantastycznie zmiękczają naskórek. Po takiej kąpieli nie tylko warto usunąć skórki z płytki paznokciowej, ale także wygładzić pięty tarką, a następnie wmasować w stopy krem nawilżający. Całość zabiegu można zakończyć lakierowaniem paznokci, niekoniecznie kolorowym lakierem, może to również być bezbarwna odżywka do paznokci.

Codzienna pielęgnacja

Niezmiernie istotna jest także codzienna pielęgnacja nóg. Warto zatem stosować nawilżający olejek np. z witaminą E lub balsam nawilżający. Odsłonięte nogi ładnie się prezentują w lekkiej opaleniźnie, więc można skorzystać z jakiegoś brązującego kremu.

Zadbane i piękne nogi są koniecznością. Szczególnie latem, kiedy pragnie się założyć modne szorty albo też spódniczkę mini, to nogi powinny mieć aksamitną oraz delikatną skórę. Warto więc spędzić trochę czasu na codziennej pielęgnacji, aby naprawdę dobrze się prezentować w ubraniach mini.

Dodaj komentarz