Studia – ważny etap w życiu każdego człowieka

Studia – ważny etap w życiu każdego człowieka

Studia to bez wątpienia piękny etap w życiu, czas wielkich marzeń, podróży i znakomitej zabawy. Polscy żacy mają do wyboru szereg uczelni publicznych i niepublicznych na terenie całego kraju. Ci, którzy chcą wyjechać gdzieś dalej, mogą przebierać w ofercie uniwersytetów niemal całego świata. Dzisiaj przyjrzymy się możliwościom, jakie stoją przed studentami medycyny, którzy zdecydowali się na naukę w mniej popularnym kraju.

Na naszych studentów czeka między innymi Słowacja. Należy podkreślić, że podczas przyjmowania kandydatów nie liczy się wynik egzaminu maturalnego, jedynym kryterium jest zdanie z oceną pozytywną egzaminu wstępnego. Daje to szansę tym kandydatom, którym matura z różnych powodów nie poszła najlepiej. Egzamin wstępny składa się z części biologicznej i chemicznej, w każdej z nich jest sto pytań wielokrotnego wyboru. Kandydaci aplikujący za pośrednictwem biura Perfect otrzymują wcześniej zestaw, z którego wybrane będą zadania na teście. Biuro umożliwia także zdanie egzaminu w Polsce, w jednym z terminów będzie on przeprowadzany w Krakowie.

Studia obejmują nie tylko wykłady i seminaria, ale również praktyki w prowadzonych przy uczelniach klinikach. Kadra profesorska jest wysoko wykwalifikowana i obejmuje najlepszych specjalistów w kraju.

Co ważne, biuro pośredniczy również w kwestii tłumaczenia wszystkich potrzebnych dokumentów na język słowacki. Zapewnia także terminowe dostarczenie ich na uczelnię w Koszycach. Kandydat nie musi zatem martwić się o techniczną stronę aplikacji, za to może w spokoju przygotować się do egzaminu wstępnego.

Należy pamiętać, że studia poza granicami naszego kraju są dodatkowo płatne. To może być jedna z głównych barier, dla których tak niewielu żaków się na nie decyduje. Niestety nie zawsze mogą oni liczyć na stypendia, a w przypadku wymienionych wyżej krajów nie ma również możliwości wzięcia pożyczki studenckiej. Warto jednak zaznaczyć, że czesne nie jest – wbrew pozorom – dużo wyższym wydatkiem niż w Polsce. Jest to kwota porównywalna do tej, którą muszą za wykształcenie zapłacić studiujący w trybie niestacjonarnym.

Nauka za granicą to doskonała okazja do podniesienia swoich kwalifikacji w wybranym zawodzie oraz poznania innej kultury i wspaniałych ludzi. Tę możliwość można polecić każdemu, kto chce nie tylko zdobyć wiedzę, ale również korzystać przy tym z możliwości, jakie daje młodość.

Dodaj komentarz