Warszawa – miasto, gdzie nigdy nie można się nudzić

Warszawa – miasto, gdzie nigdy nie można się nudzić

Warszawa to ponad dwa miliony mieszkańców, żyjących tam na co dzień. To także ogromna ilość osób przyjezdnych, którzy studiują na warszawskich uczelniach, załatwiają sprawy biznesowe, a także zwiedzają. Ze względu na swoje imponujące rozmiary można śmiało powiedzieć, że w stolicy Polski nikt nigdy nie będzie narzekał na nudę. Co można robić w Warszawie?

Łazienki Królewskie

Piękne o każdej porze roku. Najpiękniejsze wiosną, kiedy tutejsza przyroda budzi się do życia. To właśnie w sercu tego parku znajduje się letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa tego kompleksu wzięła się od tego, że jeszcze w XVII wieku znajdowała się tutaj łaźnia. Całość jednak została przebudowana.

Chodząc po Łazienkach, można się zagubić, ponieważ teren jest bardzo rozległy. To nie tylko wspomniany pałac na wyspie, ale także liczne alejki parkowe, gdzie często można spotkać także hasające wiewiórki. Nie można również pominąć amfiteatr, oranżerię czy XVIII-wieczny teatr dworski.

Stare Miasto

Jakie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. I tutaj można się zagubić, docierając na “most westchnień”. Nie można zapomnieć o tym, że to właśnie tutaj znajduje się także Muzeum Karykatury czy Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski. Cała ta część to bardzo bogata historia, jaka nieodłącznie związana jest z polską historią.

Warszawskie ZOO

Bardzo dobra opcja dla rodzin z dziećmi. To aż 40ha, które koniecznie trzeba zwiedzić. Chętnych na zobaczenie zwierząt z różnych zakątków nie brakuje. Lwy, żyrafy, flamingi, niedźwiedź czy hipopotam – te piękne i mądre zwierzęta (a także wiele innych) czekają na terenie parku zoologicznego. Na miejscu znajdują się także liczne punktu gastronomiczne. To na wypadek tego, gdyby ktoś jednak planował spędzić tu większą ilość czasu. Do ZOO można wybrać się przez siedem tygodni. Warto jednak upewnić się, w jakich godzinach dokładnie cały kompleks jest otwarty.

Gdzie można iść w Warszawie?

Właściwie to można by na to pytanie odpowiedzieć bez końca. Bo na pewno każdy słyszał o Muzeum Nauki Mikołaja Kopernika. Nowoczesne centrum, gdzie nauki się dosłownie doświadcza na własnych oczach. Tylko że zaraz za tym można wymienić liczne muzea, których nie brakuje w różnych częściach Warszawy. A przecież nie wypada pomijać wizyty pod Pałacem Prezydenckim. Kto wie, może akurat komuś uda się wypatrzyć ważne osobistości. Może ktoś będzie miał okazję zajrzeć do Lasu Kabackiego? Na Pole Mokotowskie? Trochę tych propozycji jest, dlatego wizytę w Warszawie należy zaplanować na przynajmniej kilka długich etapów.