Zalety stosowania wysysarek do oleju

Zalety stosowania wysysarek do oleju

W zasadzie każdy warsztat samochodowy z prawdziwego zdarzenia jest wyposażony w wysysarkę do oleju. Jest to urządzenie bardzo praktyczne i w zasadzie niezbędne w każdym warsztacie samochodowym. Są dwie metody wymiany oleju, pierwsza metoda grawitacyjna, do której stosowania potrzebujemy kanału lub podnośnika, a przy tym również sporo czasu poszła już raczej w niepamięć. Metoda ta została zastąpiona przez wysysarki do leju które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i nalazły zastosowanie chyb w każdym warsztacie. Tutaj tez możemy  wyróżnić dwa rodzaje wysysarek . Pierwsza to wyciskarka z pompą ręczna druga natomiast z pompą elektryczną, zastosowanie obu z nich jest takie same jednak jedna wymaga energii a druga wymaga siły naszych rąk.

Zalety wysysare do oleju

Wymiana oleju w samochodzie wiąże się z powstaniem dużej ilości zanieczyszczeń, podczas wymiany oleju zawsze istnieje duże ryzyko jego rozlania w okolicach auta czy podnośnika. Kiedy olej spływa na podłogę warsztatu nie dzieje się jeszcze nic złego , jednak kiedy trafia on do wód gruntowych sytuacja robi się już znacznie powabniejsza. W takiej sytuacji zaletą wysysarek jest szczelne połączenie ich z otworem na bagnet co uniemożliwia rozlanie się oleju i jego wyciekanie. Sam zbiornik na olej jest również bardzo szczelny i można go tam trzymać przez długi czas.

Olej do wymiany musi być odpowiednio rozgrzany gdyż zapewnia to odpowiednie tempo jego zlewania. Odkręcając korek spustowy ręcznie bardzo często dochodzi do poparzeń. Stosowanie wysysarek zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i całkowicie eliminuje ryzyko poparzenia.

Kolejną niezwykle ważna zaletą stosowania wysysarek jest oczywiście czas. Stosowanie wysysarki w dużym stopniu skraca czas jaki jest nam potrzebny do wymiany oleju.  Aby wymienić olej metoda tradycyjną musimy zejść pod auto, odkręcić osłonę silnika przygotować miskę i zadbać o bezpieczeństwo. Cała ta procedura zabiera dużo czasu. Korzystając wysysarki oleju wystarczy podłączyć dyszę do bagnetu i gotowe. Aby opróżnić misę olejową większości aut osobowych wystarczy nam zaledwie kilkanaście sekund.

A zatem stosując wysysarkę czy tez wysysarko zlewarkę do oleju możemy zaoszczędzić sporo cennego czasu i przy tym więcej zarobić. W czasie kiedy będziemy wymieniać olej za pomocą wysysarki wolne s inne stanowiska naszej pracy takie jak kanał czy też podnośnik, pozwalając na naprawę większych awarii aut niż sama wymiana oleju.

Dodaj komentarz