Ból podczas depilacji

Ból podczas depilacji

Ból towarzyszący wielu metodom depilowania ciała może skutecznie odstraszyć. Niektóre osoby rezygnują z bardziej skutecznych metod właśnie z tego powodu – i pozostają przy naturalnym owłosieniu kiedy to tylko możliwe, lub wybierają jedynie przycinanie włosków lub ich golenie maszynką. Warto jednak zdecydować się na bardziej efektywne sposoby usuwania włosów, bo tak naprawdę one wcale nie muszą tak boleć! Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, aby depilacja ciała nie bolała.

1. Sięgnij po krem do depilacji

Krem jest jedyną metodą depilacji, która może dokładnie usunąć włoski na dłuższy czas w sposób całkowicie bezbolesny. Dobrej jakości krem nie tylko nie podrażnia skóry, ale w dodatku odżywia ją i nawilża, a co więcej – opóźnia odrastanie włosów, dzięki czemu możemy depilować się coraz rzadziej. Depilacja kremem jest szybka i przyjemna, pozostawia skórę jedwabiście gładką. Nowoczesne kremy nadają się do depilacji całego ciała – nawet partii najbardziej wrażliwych.

2. Pamiętaj o łagodzeniu

Ból oraz nieprzyjemne uczucie towarzyszące podrażnieniu skóry można skutecznie zmniejszyć, stosując specjalne preparaty po depilacji. Zawierają one składniki błyskawicznie niwelujące podrażnienia, zarówno te odczuwalne (pieczenie, swędzenie) jak i widoczne gołym okiem (zaczerwienienie, napięcie skóry, czerwone plamki po wyrywaniu włosów). Warto sięgnąć po specjalne preparaty podepilacyjne, gdyż często zawierają one formułę dodatkowo opóźniającą odrastanie włosów.

3. Depiluj rzadziej

Ból towarzyszący depilacji oraz wynikające z niej podrażnienia skutecznie zmniejsza… rzadsze depilowanie się. I wbrew pozorom nie chodzi tu o to, by stać się nagle zwolennikiem w pełni naturalnego wyglądu. Trzeba po prostu wybrać taką metodę, która pozwala jak najrzadziej przeżywać bolesne doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście depilacja laserowa. Choć sporo kosztuje i wymaga wykonania kilku zabiegów, wystarcza na długi czas i wykonana w profesjonalnym salonie wcale nie boli.

4. Odpowiedni depilator

Jeśli decydujesz się na depilator, bardzo dobrze – jest to urządzenie zapewniające nawet do 3-4 tygodni super gładkości. Pamiętaj jednak, że nowoczesne depilatory znacznie różnią się od tych sprzed kilku lat. Nowoczesny depilator posiada końcówkę chłodzącą, łagodzącą odczucie bólu, oraz podnoszącą nawet krótkie włoski – dzięki czemu unikniemy problemu ich wrastania pod skórę. Niektóre depilatory nadają się także do depilacji w ciepłej wodzie! Tak więc stary depilator odstaw w kąt i zapewnij sobie prawdziwy komfort depilacji za pomocą odpowiedniego urządzenia.

5. Schłodź skórę

Domowy sposób na łagodzenie bólu depilacji to… kostka lodu. Nadaje się do zastosowania przy depilacji depilatorem, golarką bądź wyrywaniu włosków pęsetą. Zanim „przejedziemy” wybranym urządzeniem po skórze, należy wygładzić ją kostką lodu. Ból zmniejszy się, ponieważ receptory na skórze będą „zajęte” odczuwaniem zimna. Przed depilacją depilatorem warto wziąć gorącą kąpiel i bezpośrednio potem ochłodzić skórę i depilować – zapewni to najlepsze rezultaty.

6. Napinaj skórę

Wystarczy naciągnąć skórę palcami, aby ułatwić wyrwanie włoska. Świetnie pomaga zwłaszcza przy wyrywaniu pojedynczych włosów pęsetą, ale nadaje się także w przypadku depilatora. Naciągnij skórę, a poczujesz, że włosek wychodzi dużo łatwiej i mniej boleśnie.

7. Wybieraj produkty dobrej jakości

Masz dużo opcji do wyboru – tańsze i droższe kremy, tańsze i droższe golarki, tańsze i droższe depilatory oraz woski. Jeśli masz sprawdzony, skuteczny produkt – świetnie, trzymaj się go. Jeśli nie, pamiętaj, że często jakość jednak idzie w parze wraz z ceną. I tak na przykład droższy krem do depilacji jest łatwiejszy w stosowaniu i zapewnia dłuższe efekty, a droższy depilator posiada wspomnianą już chłodzącą końcówkę, która zmieni depilację nie do poznania. W przypadku golarek zaś – inwestycja w te z droższej półki na pewno się zwróci, gdyż ich ostrza są dużo lepszej jakości i wystarczają na dłużej, a przy tym zmniejszają ryzyko skaleczeń.

8. Woskiem depiluj szybko

W przypadku depilacji woskiem możemy czuć ból, gdy za wolno odrywamy stygnące płaty wosku. Ta metoda sprawdza się najlepiej wtedy, gdy wykonuje się ją szybko. Po zakończeniu zabiegu należy jak najszybciej oderwać plaster wosku, wtedy odczujemy tylko niewielki i bardzo krótko trwający ból. W dodatku, energiczne zerwanie plastra gwarantuje najlepsze efekty – jest większe prawdopodobieństwo, że zerwiesz dokładnie wszystkie niechciane włosy.

9. Depiluj w dobrym momencie

Samopoczucie kobiety podporządkowane jest działaniu hormonów w jej organizmie. Dowiedziono, że przed miesiączką i podczas jej trwania panie są bardziej wrażliwe na ból. W tym okresie najlepiej jest nie decydować się na depilację za pomocą bolesnych metod, wizyty u dentysty i inne nieprzyjemne doświadczenia. Najlepszym momentem na depilację jest więc czas bezpośrednio po miesiączce oraz na dwa tygodnie przed. Ważne jest także ogólnie odczuwane napięcie Twojego organizmu. Wszelkie napięcia warto złagodzić, biorąc wcześniej ciepłą kąpiel.

10. Postaw na profesjonalizm

Profesjonalna kosmetyczka ma doświadczenie w dziedzinie depilacji, i wie doskonale, co robić, aby klient do niej wrócił. Wie zatem, jak ograniczyć ból. Posiada wiedzę, które substancje łagodzą bolesność podczas wyrywania włosów, i wie, jak zrobić to najszybciej i najsprawniej. Jeśli więc chcesz trwałych rezultatów, a na sam widok depilatora włos Ci się jeży na głowie, udaj się do salonu piękności na profesjonalną depilację.

Dodaj komentarz