Na czym polega dieta jogurtowa?

Na czym polega dieta jogurtowa?

Jeśli zależy Tobie na przyjemnym i zdrowym programie żywieniowym, to dieta jogurtowa jest dobrym wyborem. Prezentowana kuracja pozwala na utratę zbędnej masy jedząc smaczne produkty. Stosując się do zaleceń, w ciągu kilku dni poczujemy się lżej przy zachowaniu dobrego samopoczucia.

Najważniejsze kwestie diety jogurtowej

Dieta jogurtowa ma jedną wadę, która wiąże się z naszą kieszenią, gdyż codzienne jedzenie rozmaitych rodzajów jogurtów może się nieco odbić na naszych finansach. Dieta jogurtowa czasami dla niektórych może wydawać się trochę mało urozmaicona. Ale jeśli się troszeczkę pomyśli i jest się choćby nieco kreatywnym, to można wymyślić całkiem ciekawe zestawienia!

Czym będziemy się odżywiać?

Między 3 najważniejszymi posiłkami możemy skonsumować niewielkie drugie śniadanie. Dania możemy dowolnie przygotowywać tak, by przez 14 dni (okres trwania tytułowej diety) ubarwić nasze menu.

Pamiętajmy o piciu ponad 1,5 litra wody mineralnej każdego dnia. Nie należy się martwić składnikami odżywczymi, bo w tytułowej diecie dostarczamy ich naszemu organizmowi całkiem sporo – zwłaszcza, jeżeli chodzi o wapń. Co więcej nie czujemy się głodni! Nie musimy jeść wyłącznie jogurtów naturalnych, lecz również owocowe. Grunt to to, by posiadały żywe kultury bakterii, jakie przyspieszają proces trawienia.

Poza tym wolno dodać do swojego menu różne odmiany pieczywa, owoce i warzywa (na podobnych regułach co dieta owocowa oraz wegetariańska). Sprawdź dietę przez pierwsze trzy dni, a prawie natychmiast poczujesz się świetnie i odnotujesz jej korzystny wpływ, oczyszczając przy okazji układ pokarmowy z toksyn będących skutkiem ostatniego, niezdrowego trybu odżywienia.

Podsumowanie

Jak starałem się wykazać, tytułowa dieta jest łagodnym i szybkim sposobem na zrzucenie zbędnej masy ciała. Aby uniknąć efektu jo-jo po skończeniu programu, trzeba unikać typowo amerykańskiej oraz wysoko-przetworzonej żywności a także prowadzić zdrowy styl życia.

Dodaj komentarz