Co warto zwiedzić będąc w Gdańsku?

Co warto zwiedzić będąc w Gdańsku?

Gdańsk jest stolicą województwa Pomorskiego i jest miastem położonym nad Morzem Bałtyckim. Wielu z nas wybierając się na wakacje nad morze zastanawia się co można zwiedzić w danym miejscu i jakiej aktywności się chwycić prócz wylegiwania się na plaży. W tym artykule podam 10 miejsc w Gdańsku, które z pewnością warto zobaczyć.

Lista atrakcji

1. Ogród zoologiczny

Będąc w Gdańsku obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest ogród zoologiczny, który zajmuje powierzchnię ponad 123 hektarów, co czyni go największym zoo w Polsce. Z uwagi na jego wielkość należałoby poświęcić cały dzień naszego pobytu na jego oglądanie.

2. Park Prezydenta Ronalda Reagana

Park imienia Prezydenta Ronalda Reagana jest największym parkiem w Gdańsku jak i w całym Trójmieście. Główne aleje w parku prowadzą do morza, poza łatwym dojściem na plażę w parku czeka na nas wiele atrakcji innych atrakcji. Wejście do parku przy ulicy Jagiellońskiej otwiera największy plac zabaw w mieście, poza tym możemy podziwiać sztukę współczesną, stawy, poćwiczyć na ogólnodostępnych siłowniach na świeżym powietrzu czy nawet pograć w bule na specjalnie do tego przygotowanym boisku. Park jest ogromny, tak że każdy powinienem znaleźć w nim coś dla siebie.

3. Park Oliwski

Park w Oliwie również jest bardzo cenionym parkiem w Trójmieście i przyciąga każdego dnia setki turystów jak i mieszkańców Gdańska.

4. Park Oruński

Trzeci co do wielkości park miejski w mieście. Dla osób lubujących się w terenach zielonych wszystkie wymienione parki powinny być pozycją obowiązkową.

5. Bazylika Mariacka

Jest budynkiem zwanym “Koroną Gdańska”. Jej rozmiar robi ogromne wrażenie i warto wiedzieć, że Bazylika Mariacka jest największą ceglaną budowlą w Europie. Będąc w Gdańsku koniecznie trzeba zobaczyć ten cud architektoniczny.

6. Fontanna Neptuna

Największa fontanna na terenie Gdańska która przedstawia Neptuna trzymającego trójząb, władcę mórz. Posąg jest z XVII wieku i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających.

7. Molo w Brzeźnie

Jadąc do Trójmiasta większość z nas ma w głowie słynne, Sopockie molo, ale Gdańsk także ma swoje własne molo i znajduje się ono w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno. Nie jest tak pokaźny rozmiarów jak molo w Sopocie, ale mimo wszystko warto je zobaczyć.

8. Pachołek

Pachołek jest punktem widokowym położonym na terenie Oliwy. Jego szczyt jest na wysokości około 100 m n.p.m. W samym Gdańsku jest kilka punktów widokowych, ale to właśnie ze wzgórza Pachołek zobaczymy największą i najładniejszą panoramę Gdańska.

Mam nadzieję, że tych kilka wymienionych przeze mnie miejsc ułatwi Wam zaplanowanie wczasów w Gdańsku.

Dodaj komentarz