Czy mogę zarabiać nie będąc pełnoletnim?

Czy mogę zarabiać nie będąc pełnoletnim?

Wiele młodych ludzi, którzy nie skończyli jeszcze osiemnastego roku życia, zastanawia się, czy mogą w jakiś sposób zarobić. Często ich potrzeby przewyższają kieszonkowe, które dostają od rodziców i chęć dorobienia dodatkowej gotówki staje się bardzo duża. Jednak czy niepełnoletnie osoby mogą zarabiać pieniądze? Nie jest to tak łatwe, jak w przypadku osób pełnoletnich, ale istnieje kilka sposobów na zarobienie pieniędzy https://finanse.net.pl/ będąc nastolatkiem.

Sprzedawaj niepotrzebne rzeczy

Dobrym i jednym z najprostszych pomysłów na zarabianie pieniędzy będąc nastolatkiem, jest sprzedawanie rzeczy, których już się nie używa. Mogą być to np. książki szkolne, ciuchy, gry, sprzęt elektroniczny. Jednym słowem wszystko to, co jest w dobrym stanie, ale z jakichś powodów nie jest nam już potrzebne i można zarobić na sprzedaży tego. Wystarczy, że założysz konto na portalach takich jak np. allegro, OLX lub Vinted, zrobisz zdjęcia niepotrzebnym przedmiotom i określisz ich cenę. Z pewnością po jakimś czasie ktoś zainteresuje się Twoimi aukcjami i będziesz mieć okazje na dorobienie pieniędzy.

Pisz teksty na zlecenie

Coraz popularniejszym sposobem na zarabianie pieniędzy jest pisanie tekstów na zlecenie, czyli tzw. copywriting. Jeśli masz lekkie piórko, a pisanie tekstów zawsze przychodziło Ci z dużą łatwością, możesz pomyśleć nad takim sposobem zarabiania pieniędzy. W zależności od tego, na jakie zlecenie trafisz możesz zarobić od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od czasu, jaki poświęcisz na pracę. Zleceń szukaj w internecie, istnieje wiele stron, na których możesz znaleźć oferty.

Udzielaj korepetycji

Kolejnym pomysłem na zarabianie pieniędzy, będąc niepełnoletnim, może być udzielanie korepetycji młodszym kolegom i koleżankom ze szkoły. Jeśli lubisz jakiś przedmiot, jesteś w nim dobry i potrafisz dzielić się wiedzą, to jest to idealny pomysł na szybkie zarobienie pieniędzy. Wystarczy, że poświęcisz kilka godzin tygodniowo na udzielanie korepetycji i może Ci się w ciągu miesiąca uzbierać duża kwota pieniędzy.

Znajdź pracę sezonową

Jeśli masz skończone 16 lat, to podczas wakacji możesz rozejrzeć się za dodatkową pracą np. roznoszeniem ulotek, pomocą w kawiarni lub restauracji, zbieraniem owoców na polu lub sadzie itd. Będzie to wymagało od Ciebie więcej wysiłku niż sprzedaż niepotrzebnych rzeczy lub dawanie korków, ale przyniesie zadowalające rezultaty w postaci wypłaty. Jeśli będziesz sumiennie ją odkładać, to po 2 miesiącach powinna zebrać się już całkiem duża kwota, którą możesz wydać na swoje przyjemności.

Wykorzystaj swój talent

Umiesz rysować, malować lub robić prace rękodzielnicze? To dobra okazja, aby swój talent przerodzić w realne zyski. Jeśli masz chęci i trochę wolnego czasu możesz tworzyć portrety i obrazy na zamówienie lub robić dekoracje świąteczne i sprzedawać je na kiermaszu. Jeśli przyłożysz się do tworzenia prac i odpowiednio je wycenisz, z pewnością ktoś się nimi zainteresuje i je od Ciebie kupi.

Czy da się zarabiać będąc niepełnoletnim?

Oczywiście, że tak! Wystarczą chęci i pomysł na to, jak dorobić sobie pieniądze do kieszonkowego. Z odpowiednim nastawieniem i motywacją z pewnością uda Ci się zarobić trochę pieniędzy, nawet jeśli nie masz jeszcze osiemnastu lat.

Dodaj komentarz