Dlaczego warto kupić sukienkę komunijną wcześniej? Nie czekaj z zamówieniem

Dlaczego warto kupić sukienkę komunijną wcześniej? Nie czekaj z zamówieniem

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka oraz jego rodzica. Przygotowania do tego dnia mogą potrwać nawet kilka miesięcy i są poprzedzone nie tylko częstymi wizytami w Kościele i przygotowaniami duchowymi, ale także sprawami bardziej przyziemnymi takimi, jak chociażby te związane ze strojem dziecka.

Obecnie wielu rodziców wybiera dla swoich dzieci spersonalizowanie stroje komunijne, które wypierają alby. Eleganckie garnitury i sukienki to już norma, jednak nie każdy rodzic wie, kiedy należy zamówić strój komunijny dla dziecka. W tym artykule skupimy się na sukienkach komunijnych oraz tym, dlaczego warto je zamówić wcześniej.

Unikniesz tłumów w sklepie

Rodzice, którzy planują kupić sukienkę komunijną stacjonarnie, a nie przez internet mogą się niemiło zdziwić, gdy w sklepie zastaną mnóstwo innych rodziców, którzy w ostatnim momencie postanowili zamówić strój komunijny dla swojego dziecka. W takim momencie czas oczekiwania na sukienkę może wynieść ponad miesiąc. Jak wiadomo, w wiosennych miesiącach zainteresowanie strojami komunijnymi jest największe i spora część osób zostawia zakupy na ostatnią chwilę. Tłumaczeniem w tym przypadku jest strach o to, że dziecko za bardzo by urosło, gdyby kupili strój wcześniej i w dniu komunii byłby on zbyt ciasny.

Pamiętaj jednak o tym, że decydując się na zakupy wcześniej, masz większy wybór i na spokojnie możesz podjąć ostateczną decyzję odnośnie stroju dziecka. Wbrew pozorom kupienie sukienki nawet na 3 miesiące wcześniej nie jest złym pomysłem. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko nie cierpi na choroby, które mogą powodować szybki wzrost masy ciała, to jak najbardziej możesz pozwolić sobie na wcześniejszy zakup. To też dobry pomysł z tego względu, że dziecko będzie mogło zapoznać się z sukienką. W razie problemów zostaje też bardzo dużo czasu na ewentualne poprawki.

Zyskasz czas na dobranie akcesoriów

Wielu rodziców kupuje wszystkie dodatki do stroju komunijnego za jednym zamachem, aby mieć to zadanie z głowy. Jeśli jednak kupisz sukienkę komunijną nieco szybciej, to będziesz mieć więcej czasu na poszukanie do niej pasujących dodatków i zastanowienie się nad kilkoma różnymi rozwiązaniami. Wybierając dodatki, stawiaj raczej na klasykę oraz jakość. Dziecko ubrane w taki sposób będzie prezentowało się najlepiej.

Kupienie sukienki komunijnej wcześniej jest też dobrym posunięciem, jeśli chcesz uniknąć stresu przed całą ceremonią. Na chwile przed Komunią Świętą na głowie rodzica i dziecka spoczywa mnóstwo obowiązków. Kupienie stroju jest więc dodatkowym obciążeniem i lepiej jest zająć się tym na spokojnie nieco wcześniej.

Dodaj komentarz