Jak dbać o usta zimą?

Jak dbać o usta zimą?

Skóra ust jest cienka i delikatna, nie posiada gruczołów wytwarzających sebum, w związku z tym jest bezbronna wobec nieprzyjaznego wpływu środowiska. Zimą wrażliwej skórze ust znacznie bardziej brakuje wilgoci, a dodatkowo narażona jest na niekorzystne działanie zimna, skrajnych temperatur i wiatru.

Proste zasady pielęgnacji ust

Trzydzieści minut przed wyjściem na powietrze usta należy nasmarować odżywczym kremem, a tuż przed wyjściem użyć higienicznej pomadki. Pomadki takie zawierają witaminę A i witaminę E, retinol, olejki eteryczne, propolis i wosk pszczeli. Aby uniknąć łuszczenia się i pękania, należy nakładać na usta balsam z witaminą E i robić to jak najczęściej. Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, który zachowuje młodość. Naturalne oleje z awokado, jojoba, makadamia regenerują, odżywiają i leczą mikropęknięcia skóry. Jeśli skóra ust jest już uszkodzona, balsam do ust należy nakładać grubą warstwą na noc.
Często ozdobne błyszczyki i pomadki bardzo wysuszają i ściągają delikatną skórę ust. Na okres zimowy warto zaopatrzyć się w nawilżającą pomadkę z ochroną SPF, która powinna być zawsze przy sobie.

  • Nie trzeba masować ust szczotką. Może uszkodzić cienką i delikatną skórę.
  • Pokarmy bogate w błonnik pomagają utrzymać koloryt skóry i jej naturalne nawilżenie.
  • Zimą należy pić co najmniej półtora litra wody i wzbogacić dietę ziołową o ryby, nabiał, zieleninę liściastą, owoce cytrusowe, marchew i owoce morza, aby zapobiec pękaniu i łuszczeniu się skóry w kąciku ust.
  • Aby uniknąć infekcji, nie liż ust i nie odrywaj suchej skóry.

Oczyszczanie

Martwe komórki na ustach muszą zostać usunięte i delikatnie oczyszczone. Do tego celu należy stosować wyłącznie łagodne środki złuszczające. Peeling taki można kupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Jeśli zmieszasz jasny miód z płatkami owsianymi, otrzymasz peeling owsiany. Usta są ostrożnie traktowane powstałą mieszanką raz w tygodniu.

Maseczka do ust

Maseczka z miodu jest doskonała do nawilżania suchej i spierzchniętej skóry na ustach. Aby to zrobić, trzeba nałożyć miód na okolice ust lub zmieszać go z gliceryną w równych częściach. Spłukać po piętnastu minutach.

Maska ze śmietanki też doskonale łagodzi i nawilża usta. Posmaruj usta naturalną śmietanką i pozostaw na około dziesięć minut.

Gimnastyka

Ćwiczenia na usta zwiększają krążenie krwi i nadają ustom ton.

  • Ćwiczenie “ryba” — otwórz i wyciągnij usta rurką, a następnie zamykaj i otwieraj je z dużym wysiłkiem.
  • Ćwiczenie “drażnienie” — wysuń język jak najdalej, przytrzymaj go przez chwilę, a następnie włóż z powrotem.

Piękne usta są konsekwencją właściwej i stałej pielęgnacji.

Dodaj komentarz