Kwas CLE – dobroczynne działanie dla organizmu

Kwas CLE – dobroczynne działanie dla organizmu

CLA jest nienasyconym kwasem tłuszczowym, który występuje między innymi w wołowinie i pełnotłustych produktach nabiałowych. Inaczej nazywany jest także jako sprzężony kwas linolowy oraz kwas rumenowy. Jest jednym z izomerów kwasu linolowego, który zawiera dwa sprzężone wiązania podwójne. Po raz pierwszy otrzymano go na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, gdzie już podejrzewano, że stanie się nowym lekiem na cukrzycę, poziom tłuszczu we krwi, nowotwory, a nawet alergie. Kiedy rozpoczęto pierwsze serie badań, naukowcy potwierdzili, że kwas ten jest silnym środkiem przeciwnowotworowym.

WSPOMAGA ODCHUDZANIE

CLA powinien być zażywane przez osoby, które pragną schudnąć. Jego zaletą jest to, że razem z utratą wagi zyskujemy masę mięśniową. Pomaga to utrzymać prawidłowe proporcje między masą tłuszczową i mięśniową. Efekty zażywania sprzężonego kwasu  linolowego są zadziwiające. Pewne badania dowiodły, że osoby, które systematycznie sięgały po suplement CLA spaliły tkankę tłuszczową o nawet dziewięć procent. Dodatkowo, kwas rumenowy wpływa dobrze na tempo przemiany materii.

DZIAŁA PRZECIWNOWOTWOROWO

To, że CLA działa przeciwnowotworowo zostało potwierdzone wieloma badaniami (statycznymi i laboratoryjnymi). Nowotwór jest to gruba groźnych chorób, w których komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez organizm. Badania ukazują, że regularne spożywanie pełnotłustych produktów w regularnym trybie hamuje rozwój proliferacji komórek nowotworowych. CLA charakteryzuje się więc cytostatycznie wobec nowotworów.

OBNIŻA POZIOM CHOLESTEROLU

Cholesterol jest organicznym związkiem chemicznym, którego pochodne występują w błonie każdej komórki zwierzęcej, a działają na nie stabilizująco i decydują o wielu jej własnościach. U ludzi, cholesterol występuje w tkankach i osoczu krwi. CLA zmniejsza poziom cholesterolu, przez co reguluje się stosunek LDL do HDL, dzięki czemu hamuje się proces utleniający cholesterol oraz obniża ilość trójglicerydów.

DAWKOWANIE

Zaleca się stosować jedną kapsułkę dziennie (dawka maksymalna wynosi trzy kapsułki). Dobrze jest przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli przyjmujesz leki, chorujesz, czekasz na operację lub jesteś w ciąży.

Dodaj komentarz