Makijaż – co warto wiedzieć, żeby nie przesadzić?

Makijaż – co warto wiedzieć, żeby nie przesadzić?

W dzisiejszych czasach makijaż jest wszechobecny i trudno sobie wyobrazić życie bez niego. Niektórzy korzystają tylko z wybranych elementów makijażu w celu skorygowania konkretnych niedoskonałości, inni bez pełnego makijażu nie wyjdą z domu. Makijaż towarzyszy nam zarówno w życiu codziennym, jak i podczas najważniejszych chwil naszego życia. Bardzo ważne jest, żeby na konkretną uroczystość dobrać ten właściwy. Nie jest obojętne jaki makijaż wykonamy na daną okoliczność. Warto także inwestować w dobrej jakości i pochodzące ze sprawdzonego źródła kosmetyki do makijażu.

Jakie są podstawowe rodzaje makijażu?

Makijaż możemy podzielić na:

  • dzienny
  • biznesowy
  • okolicznościowy, wieczorowy
  • sylwestrowy, karnawałowy
  • ślubny;
  • fotograficzny, sceniczny

Podstawowe cechy wymienionych makijaży

Makijaż dzienny – bardzo delikatny, redukujący niedoskonałości, delikatnie podkreślający urodę, naturalny. Dobrze jeśli twarz jest promienna, wygląda na wypoczętą.

Makijaż biznesowy – jeśli chodzi o ten typ makijażu, dużo zależy od zajmowanego stanowiska i okoliczności na jaką jest wykonywany. Na firmową sesję zdjęciową Pani Prezes wykona inny makijaż, niż ktoś wybierający się na rozmowę w sprawie pracy, czy spotkanie w sprawie firmowych negocjacji. Najważniejszą zasadą jest to żeby wyglądać schludnie, skromnie, ale wyraziście.

Makijaż wieczorowy – jak każdy inny musi być dostosowany do okazji, fryzury oraz stroju. Jest mocniejszy od dziennego, możemy sobie pozwolić na mocniejsze podkreślenie urody, pamiętajmy żeby był widoczny w sztucznym świetle.

Makijaż sylwestrowy – tu warto zaszaleć, oczywiście musi pasować do stroju i fryzury, ale ważne żeby był wyrazisty, widoczny, ciekawy i trwały. Jednak cały czas należy pamiętać, że ma podkreślić urodę, a nie stworzyć sztuczną maskę.

Makijaż ślubny – to jeden z najważniejszych makijaży w naszym życiu. Bardzo wymagająca okoliczność, bo makijaż musi wyglądać dobrze zarówno w dzień jak i w nocy, w dodatku powinien być dość mocny żeby był dobrze widoczny na zdjęciach, ale nie powinien być przesadzony. Podkreślenie urody, wydobycie naturalnego piękna jest tutaj bardzo ważne. Makijaż ślubny musi być trwały.

Makijaż fotograficzny – znacznie różni się od pozostałych. Chodzi w nim o dopasowanie do scenerii, tematu sesji, musi dobrze wyglądać na zdjęciach, współgrać z założeniami projektu.

Makijaż nie jest niezbędny do życia, jednak dla wielu z nas jest jednym ze stałych punktów naszych codziennych rytuałów. Różny jak my i nasze stylizacje w zależności od okoliczności, właściwie dobrany i wykonany, pozwala poczuć się pięknie we własnej skórze i dodaje pewności siebie.

Dodaj komentarz