Maski jednorazowe – popularny sposób na ochronę zdrowia

Maski jednorazowe – popularny sposób na ochronę zdrowia

Maski jednorazowe na dobre zagościły w naszym życiu. Obowiązek ich noszenia stał się wymogiem, który ma nas uchronić przed potencjalnie zakażonymi osobami. Posiadanie maseczek stało się zatem naszą nową codziennością, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Istnieje wiele modeli maseczek chroniących nasz układ oddechowy przed wniknięciem groźnego wirusa. Niektóre z nich sprawdzają się lepiej – inne mniej. Wciąż zatem kwestią sporną jest to, które maseczki zapewniają nam skuteczniejszą ochronę.

COVID-19 wymusił na nas bezustanne posiadanie maski jednorazowej

Wybór odpowiedniej maseczki, która ma chronić nasze zdrowie, wciąż nie jest dla wielu z nas tak oczywisty. I trudno temu się dziwić skoro niemal na każdym kroku słyszymy zupełnie odmienne zdania ekspertów i lekarzy. Część osób rekomenduje stosowanie maseczek jednorazowych, ponieważ to właśnie one chronią nas skutecznie. Warunkiem takiej skuteczności jest jednak ich prawidłowe noszenie oraz używanie. Jak wskazuje sama nazwa, maski jednorazowe, służą do jednokrotnego użytku. Oznacza to zatem nic innego niż to, że po każdym użyciu takiej maseczki musimy ją wyrzucić. Ma to zatem sens, ponieważ w ten sposób usuwamy potencjalne źródło zakażenia, na którym mogą przenosić się bardzo groźne koronawirusy.

Maski jednorazowe możemy kupić niemal wszędzie. Przestały być już one towarem deficytowym. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku maski jednorazowe posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Właśnie takich maseczek nie powinniśmy kupować. Wybierając maski jednorazowe z zaufanych źródeł, jak np. sklepu BHP, możemy mieć pewność, że posiadają one niezbędne atesty.

Jak skutecznie chronić zdrowie swoje i bliskich w czasach pandemii?

Wybór odpowiedniej maski na twarz to podstawa. Bez względu na to, czy ostatecznie zdecydujemy się na zakup maski jednorazowej lub wielorazowej, warto jest podjąć również inne środki zapobiegawcze. Świadoma ochrona naszego zdrowia pomoże nam uchronić siebie i naszych najbliższych przed wirusem. Dlatego nie lekceważmy obowiązku noszenia maseczek. Zakładajmy je tam, gdzie jest to wymagane. Pamiętaj, że każda maseczka powinna zakrywać usta oraz nos. Noszenie jej tylko na brodzie, mija się całkowicie z celem.

Oprócz maseczek warto jest zatem nosić przy sobie płyn do dezynfekcji rąk i jednorazowe rękawiczki. W trosce o własne zdrowie istotne jest także przestrzeganie zalecanego odstępu społecznego – zwłaszcza w miejscach, gdzie przebywa znacznie więcej osób.

Dodaj komentarz