Naklejki na kafelki w kuchni – tani i szybki sposób na nowy wystrój!

Naklejki na kafelki w kuchni – tani i szybki sposób na nowy wystrój!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdego dnia przygotowujemy posiłki, zaparzamy ulubioną kawę oraz spotykamy się z domownikami na wspólnym obiedzie i nie tylko. Z racji tego powinna być praktycznym i wygodnym miejscem, którego aranżacja będzie podnosić nasz komfort psychiczny. Nawet niewielka zmiana dodatków jest tu w stanie wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeśli więc czujesz, że Twoja kuchnia potrzebuje drobnych zmian, to warto zainteresować się naklejkami na kafelki w kuchni.

Dlaczego warto wybrać naklejki na kafelki w kuchni?

Naklejki na kafelki w kuchni to popularna alternatywa, która pozwala szybko i tanio odmienić wnętrze kuchni. Używając takich ozdób, możemy odświeżyć przestarzałe i znudzone płytki, które ze względu na dobrą kondycję nie wymagają jeszcze skuwania. Rozwiązanie sprawdza się w szczególności tam, gdzie jednokolorowe kafelki aż proszą się o miły dla oka dodatek, który podniesie ogólną atrakcyjność wnętrza.

Nie jest to jedyna zaleta naklejek. Ozdoba może być wykorzystana także w innych pomieszczeniach. Sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także w łazience. Naklejki są odporne na wilgoć, nie musisz więc się martwić, że pod jej wpływem naklejka odklei się od kafelka. Naklejki mogą zdobić płytki przez wiele lat i nawet po długim czasie prezentować się równie dobrze, jak na początku. W razie konieczności możesz je jednak bez problemu usunąć – np. po to, aby nakleić nowe. Jest to zatem praktyczna ozdoba, która wbrew pozorom nie kosztuje dużo. Za 24 naklejki zapłacisz około 80 złotych. Patrząc na zalety ozdób, trzeba przyznać, że jest to dość opłacalne rozwiązanie na lata.

Jak poprawnie zamontować naklejki na kafelki?

Dobrze naklejone naklejki na kafelki mogą zdobić ściany w kuchni lub łazience przez długie lata. Aby jednak tak było, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o prawidłowe przygotowanie nawierzchni pod ozdobę. W tym celu należy dokładnie wyczyścić płytki, odtłuścić je, a następnie dokładnie osuszyć. Dopiero na tak przygotowaną nawierzchnię możesz nakleić zakupione ozdoby. Samo umieszczenie naklejek na płytkach nie trwa długo – zazwyczaj zajmuje około kilku minut. Nie musisz do tego używać żadnego kleju itp. ponieważ ozdoba jest wykonana z samoprzylepnej folii. Znacznie więcej czasu może Ci jednak zająć dokładne wyczyszczenie kafelków.

Równie ważną kwestią związaną z wyborem naklejek na płytki jest wcześniejsze sprawdzenie ich rozmiaru. Dlatego przed zakupem ozdób, konieczne sprawdź wymiary tych płytek, na których mają znaleźć się wybrane przez Ciebie naklejki.

Dodaj komentarz