Poznaj bliżej miasto Piaseczno

Poznaj bliżej miasto Piaseczno

Piaseczno to duże miasto powiatowe znajdujące się w województwie mazowieckim. Mieszkańcy miasta Piaseczno poszukując informacji na temat swojej miejscowości oraz tego co aktualnie dzieje się w obrębie danego osiedla mogą skorzystać ze strony, która zawiera wiadomości Piaseczno Co jednak powinny wiedzieć osoby, które niewiele wiedzą o tym mieście? Czy warto go odwiedzić, a jeśli tak to jakie miejsca należy zobaczyć? Jakie miejsca cieszą się popularnością?

​Blisko do Warszawy

Całkiem niedaleko od Piaseczna leży sama stolica Polski. To zaledwie 17 km, aby znaleźć się w centrum Warszawy bezpośrednim połączeniem z miasta Piaseczno. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera tą miejscowość na miejsce do zamieszkania w momencie w którym pracują w Warszawie. Wręcz utarło się w pewnym sensie przekonanie, że do Piaseczna zamieszkać przyjeżdżają zamożni mieszkańcy Warszawy, którzy chcą uniknąć korków, hałasu i innych problemów dużego miasta. Ceny nieruchomości w Piasecznie są zdecydowanie niższe niż w sąsiedniej Warszawie.

​Trochę historii

Piaseczna uzyskało prawa miejskie w roku 1429. Natomiast w roku 1459 nastąpiło potwierdzenie aktu nadania praw miejskich. Jednak już w 1429 miasto otrzymało swój unikalny herb. Na herbie znajduje się srebrny baran ze złotymi rogami, który stoi na trzech zielonych pagórkach. Po dziś dzień funkcjonuje również flaga w dwóch kolorach – czerwonym i zielonym. Kolory te występują również na herbie Piaseczna.

​Ciekawe zabytki w Piasecznie

Odwiedzając Piaseczno warto zobaczyć i odwiedzić Kościół Św. Anny. Początkowo był to jedynie drewniany kościół, który został zbudowany około roku 1350, natomiast w roku 1550 został wzniesiony w formie murowanej. Ciekawą opcją dla turystów jest też Dworek zwany „Poniatówką”, który został zbudowany około roku 1774. Osoby zainteresowaną historią powinny również odwiedzić cmentarz żydowski, który znajduje się przy ul. Tuwima. Mimo tego, że nie zachowało się wiele macew to jednak stanowi istotną część historii tego miejsca. Został założony około roku 1870. Warto jeszcze zobaczyć słynną drewnianą dzwonnicę wraz z dzwonem „August”. Jest to budynek, który został wzniesiony w roku 1946 i swoją unikalną konstrukcją przyciąga każdego roku ogrom turystów, którzy chcą sobie zrobić zdjęcie na jej tle.

​Sytuacja z koronawirusem

Sporo miejsca obecnie poświęca się informacjom na temat koronawirusa. Jak wygląda to z perspektywy mieszkańców Piaseczna? W mieście funkcjonuje Powiatowa Stacja

Sanitarno-Epidemiologiczna, a liczba zakażeń utrzymuje się na niskim poziomie.

Dodaj komentarz