Prawidłowa pielęgnacja włosów po zabiegu koloryzacji

Prawidłowa pielęgnacja włosów po zabiegu koloryzacji

Po zabiegu koloryzacji włosów dość trudno jest przywrócić im dawny blask oraz zdrowy wygląd. Dlatego tuż po farbowaniu warto jest zaopatrzyć się w profesjonalne produkty pielęgnacyjne, dostosowane do typu naszych włosów. Podczas wyboru kosmetyków należy pamiętać o tym, że poszczególne kolory włosów mają nieco inne wymagania. Przykładowo: blond wymaga przede wszystkich ochrony przed żółknięciem, natomiast ciemne kolory wymagają ochrony przed wypłukiwaniem sztucznie nadanego pigmentu.

Sekret pielęgnacji włosów farbowanych

Aby cieszyć się efektem uzyskanym prosto po wyjściu z salonu fryzjerskiego, po którym włosy są idealnie miękkie, gładkie i wygładzone, należy zaopatrzyć się w profesjonalne produkty stworzone specjalnie dla tego typu włosów. Pamiętajmy, że sam szampon przeznaczony do włosów farbowanych to stanowczo za mało. Wśród naszych kosmetyków powinny znaleźć się m.in.: odżywki, maski, a także olejki, dzięki którym odpowiednio nawilżymy nasze wysuszone chemicznie włosy. Podczas wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich skład. Staraj się unikać produktów, w których znajdują się: silikony, polimery i substancje perfumujące. Pamiętaj, że sekret idealnie zadbanych włosów, to nie tylko optymalnie dobrane kosmetyki, ale przede wszystkim sposób ich pielęgnacji.

Prawidłowa technika mycia włosów

Przed umyciem włosów należy je dokładnie rozczesać, dzięki czemu później nie będą one aż tak splątane. Kolejnym krokiem jest umycie włosów przeznaczonym do tego szamponem – pamiętaj jednak, aby nie wlewać go bezpośrednio na skórę głowy. Zamiast tego, nalej odrobinę preparatu na dłonie i rozetrzyj go. Opcjonalnie możesz także wlać trochę szamponu do niewielkiego pojemnika (np. po lodach) i rozcieńczyć go z wodą. Tak powstałą i spienioną miksturą delikatnie polewaj samą skórę głowy, wykonując masaż. Pozwól pianie spłynąć po całej długości włosów – nie pierz ich w ręku, ponieważ takim działaniem możesz przyczynić się do ich niszczenia. Po spłukaniu szamponu koniecznie nałóż odżywkę na końce włosów. Aby odżywka zadziałała prawidłowo – dokładnie wczesz ją we włosy. Po około 3 minutach całość spłucz wodą. Następnie osusz włosy ręcznikiem, delikatnie wyciskając z nich nadmiar wody. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu nawilżenia włosów nałóż na ich końcówki olejek pielęgnacyjny, który zabezpieczy je przed wykruszaniem się.

Ponadto, przynajmniej raz w tygodniu, postaraj się odżywić swoje włosy maską pielęgnacyjną. W tym celu nałóż ją na umyte i wilgotne włosy i zostaw na około 20 minut w tzw. turbanie. Nie zapominaj także o regularnej wizycie u swojego fryzjera w celu podcięcia zniszczonych końcówek. Ta regularna czynność z pewnością wzmocni Twoje włosy.

Dodaj komentarz