Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy podczas wieczornej rutyny

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy podczas wieczornej rutyny

W nocy nasz organizm odpoczywa, podobnie jak nasza skóra. Cały dzień wystawiania jej na słońce, kurz, dotyk, bycie pod warstwą makijażu, zmytego na koniec dnia – jest dla niej wyzwaniem. Noc jest jedynym czasem na regenerację skóry twarzy po długim dniu. Jest to zatem czas, w którym może ona przyswoić najwięcej składników odżywczych. To właśnie dlatego wieczorna pielęgnacja skóry na twarzy, powinna być przez Ciebie konsekwentnie przestrzegana.

Nieodpowiednie dbanie o cerę twarzy dość szybko może znacząco pogorszyć jej wygląd. Lata zaniedbań, w tym niedokładne usuwanie resztek makijażu, może zniszczyć nam skórę. Błędy te możesz ukryć pod makijażem, ale to wcale nie załatwia sprawy. Ukryty problem będzie tylko narastał, chyba że zaczniesz skutecznie dbać o cerę. Aby więc  była ona zdrowa i zadbana, wymaga szczególnej uwagi i dokładności w codziennej pielęgnacji.

Oczyszczanie skóry twarzy

Wieczorna pielęgnacja to przede wszystkim demakijaż. Pozbycie się w całości wszystkich produktów, których użyłyśmy rano to podstawa. Nigdy nie dopuść do tego, aby przespać całą noc z tuszem na rzęstach, albo co gorsze z podkładem na twarzy. Miej na uwadze fakt, że wszystko co znajduje się na Twarzy w ciągu nocy, zostanie przez nią wchłonięte.  Nie zmycie makijażu skutkować będzie zatkaniem się porów na twarzy. Do demakijażu możesz używać wielu różniących kosmetyków, podczas ich wyboru kieruj się  typem swojej cery.

Gdy już uporasz się z makijażem, pora na oczyszczanie. W tym celu możesz użyć żelu do mycia twarzy, przeznaczonego do typu Twojej skóry. Pamiętaj, aby rozprowadzić niewielką ilość produktu na wilgotną skórę i dopiero wtedy umyć twarz. Po tym spłucz buzię letnią wodą i delikatnie wytrzyj ją ręcznikiem – nie pocieraj!  Po tym koniecznie wykonaj tonizację skóry. Ten łatwy i szybki zabieg pozwoli utrzymać naturalne pH skóry stanowiące barierę ochronną przed bakteriami.

Nawilżenie

To właśnie nawilżenie stanowi ostatni obowiązkowy krok wieczornej pielęgnacji skóry. Każda skóra, nawet ta ze skłonnościami do przetłuszczania się, potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. W tym celu można sięgnąć po ulubiony krem albo serum nawilżające. Nakładając preparat pamiętaj również o okolicy szyi oraz dekolcie – te miejsca również potrzebują pielęgnacji. Pamiętaj także o delikatnej skórze w okolicy oczu – na te miejsca stosuj specjalnie dedykowany krem.

Podczas wieczornej pielęgnacji skóry nie śpiesz się – pamiętaj, że jest to jedyny czas w ciągu dnia, w którym możesz poświęcić jej najwięcej uwagi. Jeżeli będziesz odpowiednio i regularnie dbać o swoją cerę, to na pewno uzyskasz widoczne efekty poprawy jej kondycji.

Dodaj komentarz