Tajemnicza moc zielonej herbaty

Tajemnicza moc zielonej herbaty

W ostatnim czasie bardzo modne stało się włączanie do diety odchudzającej ekstraktu z zielonej kawy. Wiele osób zastanawia się, czy zażywanie preparatów, które w swym składzie posiadają ziarna zielonej kawy może zapewnić szybsze i skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów. Eksperckie opinie o zielonej kawie pokazują, że może być ona sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę, a także polepszyć ogólny stan organizmu. Na rynku kupić można tabletki zielonej kawy oraz ziarna, z których należy przygotować kawowy napar. W czym tkwi tajemnica zielonej kawy?

Zielona kawa sławę zdobyła, dzięki zawartemu w niej kwasowi chlorogenowemu. Substancja, kryjąca się pod tą nazwą, ma wszechstronne działanie. Przede wszystkim pozwala zwiększyć tempo procesów metabolicznych i tym samym szybciej spalać kalorie. Kwas chlorogenowy (CGA) jest kwasem w całości organicznym, należy do grupy polifenoli. Znajduje się nie tylko w owocach kawy, ale również w suszonych śliwkach, karczochach, pokrzywach, pomidorach, bakłażanach i niektórych owocach sezonowych, takich jak na przykład truskawki. Przedrostek nazwy wskazuje na charakterystyczne zielone zabarwienie kawy. Zielona kawa powstaje w niepełnym procesie palenia, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości i zielony kolor ziaren.

Kwas chlorogenowy powoduje, że preparaty z zielonej kawy mają właściwości odchudzające. Poza przyspieszeniem przemiany materii, tabletki zielonej kawy mają działanie oksydacyjne, czyli pomagają zwalczać procesy starzenia się i oczyszczają organizm z zalegających toksyn. Działanie oksydacyjne, inaczej nazywane przeciwutleniającym, czyni z ziaren zielonej kawy napój zdrowy i skuteczny. Poszczególne opinie o zielonej kawie wskazują na jej działanie również antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a nawet antywirusowe.

Zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy zmniejsza poziom gromadzonych w organiźmie związków węglowodanowych oraz tłuszczów. A zatem wspiera osoby odchudzające się w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Zaznaczyć należy, że na pozytywne opinie o zielonej kawie z pewnością wpływ ma występująca w jej składzie kofeina, która również dodaje energii i może przyczynić się do chudnięcia. Pamiętajmy jednak, że najskuteczniejsze działanie kwasu chlorogenowego zawartego w ziarnach zielonej kawy, zaobserwujemy stosując równoległe dobrze zbilansowany plan żywieniowy oraz prowadząc zdrowy i aktywny styl życia.

Dodaj komentarz