Trening bicepsa w domu – jak popracować nad ich kształtem?

Trening bicepsa w domu – jak popracować nad ich kształtem?

Czy można popracować nad bicepsami w warunkach domowych? Czy konieczne jest uczęszczanie na siłownie, gdzie znajduje się profesjonalny sprzęt? Oczywiście, że nad mięśniami można pracować w domowej siłowni. Regularne treningi sprawią, że nasze mięśnie będą miały ładny kształt.

Funkcje mięśni

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mięśnie są odpowiedzialne za naszą siłą. Zanim zaczniemy pracować nad bicepsami – przypomnijmy sobie jego dokładną definicję, abyśmy wiedzieli nad czym dokładnie pracujemy. Świadomość własnej budowy ciała sprawia, że nasz trening jest lepszy i efektywniejszy. Biceps należący do mięśni przednich, znajduje się pomiędzy kością promieniową a łopatką. Nazywany również mięśniem dwugłowym ramienia wpływa na staw ramienny i staw łokciowy. Biceps zaliczany jest również do mięśni dwustawowych. Jeżeli ten mięsień jest odpowiednio wykształcony każdy człowiek będzie mógł bez problemu zginać przedramię na wszystkie strony oraz zginać samo ramię.

Obciążenie dla mięśni

Trening bicepsa w domu można wykonać przy pomocy hantli lub kettli. Jeżeli jednak nie mamy w domu takich urządzeń – nie musimy się niczym martwić. Wystarczą duże butelki z wodą, które świetnie zastępują obciążenie. Biceps warto rzeźbić przy pomocy różnych obciążeń. Panie do ćwiczeń tego rodzaju mięśni bardzo często wykorzystują tylko gryf od sztangi, który nie zajmuje dużo miejsca w domu. Panowie również mogą po niego sięgnąć. Przy czym u nich wskazane jest dodatkowe obciążenie.

Domowe ćwiczenia na biceps

Trening bicepsa w domu koniecznie trzeba rozpocząć od rozgrzewki!! Żaden trening nie może odbyć się bez obciążenia. W inny sposób można narazić się na szybkie urazy, co definitywnie wykluczy z treningów na długi okres. Krótka rozgrzewka w szczególności skoncentrowana na rozgrzanie stawów i rąk spowoduje, że będziemy mogli przejść to treningu właściwego. Co na początek?

Uginanie przedramion w pozycji siedzącej. Oprócz obciążenia przyda się krzesło. Może to być także taboret bez oparcia. Plecy opieramy o ścianę. Rozpoczynamy uginanie przedramion, bicepsy trzymając blisko tułowia. Drugie ćwiczenie to…pompka. Dla wielu osób ćwiczenie znienawidzone. Panowie pompki w wersji klasycznej. Panie w wersji damskiej – chyba, że wykonanie pompek męskich nie sprawia im problemu. Przy tym ćwiczeniu nie można zapominać o prostych plecach. Kolejne ćwiczenie w pozycji stojącej – unoszenie rąk ponad głowę. Ręce trzymamy w dole i rozpoczynamy powolne uniesienie ich do góry, pamiętając o trzymaniu bicepsów blisko ciała.

Dodaj komentarz