Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

Z pewnością każda osoba marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Niestety nie każdy może zrealizować to marzenie za własne pieniądze. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić plany o własnej nieruchomości. Z pomocą przychodzą banki oraz kredyty hipoteczne, które każdego roku zyskują coraz większą popularność. Aby jednak otrzymać taki produkt finansowy, należy mieć odpowiednią zdolność kredytową https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/. Sposób, w jaki oceni ją bank, zależy od indywidualnych procedur każdej placówki.

Zdolność kredytowa w kredycie hipotecznym – kluczowe są dochody

Podczas obliczania zdolności kredytowej swojego klienta, bank bierze pod uwagę szereg różnych czynników. Warto jednak wiedzieć, że część z nich jest bardziej istotna niż pozostałe. Mowa tu przede wszystkim o dochodach potencjalnego kredytobiorcy. Oczywistym jest fakt, że muszą być one stabilne i oparte na umowie. Dla banku istotne jest to, czy pracujemy na umowie o pracę, zlecenie czy o dzieło. Z perspektywy instytucji finansowej najlepszą opcją jest umowa o pracę na czas nieokreślony. To właśnie ona gwarantuje pracownikowi największe bezpieczeństwo zatrudnienia. Istotny jest także nasz staż pracy w jednym miejscu. Im jest on dłuższy, tym lepiej, ponieważ świadczy to o naszej stabilności i zmniejsza ryzyko nagłej utraty pracy. Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, zastanów się, jak możesz poprawić swoją sytuację zawodową i dochody. Warto poprosić szefa o podwyżkę lub umowę na czas nieokreślony, jeśli do tej pory jeszcze takiej nie dostałeś.

Wydatki a zdolność kredytowa w kredycie hipotecznym

Bank, w którym ubiegasz się o kredyt hipoteczny, z pewnością zwróci uwagę na Twoje bieżące wydatki. Istotne są w tym przypadku raty spłacanych kredytów, regularne obciążenia oraz koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Suma Twoich pieniędzy po odjęciu stałych wydatków powinna być oczywiście większa niż rata kredytu hipotecznego. Jeśli więc chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, powinieneś jak najszybciej spłacić stare zobowiązania. Wszelkie kredyty gotówkowe oraz zakupy na raty obniżają Twoją możliwość otrzymania nowego kredytu.

Kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej

Kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/ jest praktycznie niemożliwy. Każdy bank oczekuje od swojego klienta spełnienia, choć minimalnych warunków, które pozwalają na udzielenie kredytu. Taki kredyt obejmuje bardzo wysokie kwoty, dlatego udzielnie go osobie bez zdolności kredytowej byłoby bardzo ryzykowne.

Dodaj komentarz