Wieczorne oczyszczanie cery

Wieczorne oczyszczanie cery

Znacznie większy wpływ na kondycję naszej cery ma odpowiednie oczyszczanie i pielęgnacja aniżeli nasz make up. O ile codziennie wiele uwagi przywiązujemy do starannego wykonania makijażu, wieczorne oczyszczanie cery już nie spędza nam snu z powiek. To niestety jeden z częściej popełnianych błędów. Aby skóra naszej twarzy była nawilżona, promienna, bez zatkanych porów i wyprysków główną uwagę musimy skupić na wieczornym oczyszczaniu cery, kiedy to nasza skóra po całym dniu noszenia makijażu oraz styczności z wieloma zabrudzeniami najbardziej potrzebuje naszej uwagi. Najgorsze co możemy zrobić to położyć się spać z niedokładnie zmytą cerą, nie mówiąc już o przypadkach kiedy w ogóle tego nie robimy.

Demakijaż

Przede wszystkim musimy zacząć od pozbycia się naszego makijażu. Najlepiej gdy podzielimy go na dwie części. Mianowicie osobno powinnyśmy potraktować demakijaż oczu i twarzy. Płyny, mleczka, toniki i inne preparaty przeznaczone do demakijażu  oczu perfumesco.pl mają bowiem dużo silniejsze działanie, a tym samym bardziej wysuszają. Muszą jednak bardzo często stawić czoła chociażby wodoodpornym tuszom do rzęs. Z tego powodu produktów przeznaczonych do demakijażu oczu nie można używać do pozbycia się make upu z całej twarzy. Z kolei produkty do demakijażu cery mogą nie być przeznaczone do oczu i wywoływać nieprzyjemne szczypanie, czerwienienie i podrażnienia.

Tonizowanie

Wiele produktów do demakijażu pozostawia na naszej twarzy niewidzialny filtr. Demakijaż to nie wszystko i musimy o tym wiedzieć. Kolejnym krokiem powinno być tonizowanie. Za pomocą dostosowanego do potrzeb naszej cery toniku pozbędziemy się z naszej skóry produktu, który wcześniej służył nam do demakijażu. W tym kroku pozbędziemy się także resztek makijażu co doskonale zobrazuje wacik, którego użyłyśmy.

Tonizowanie cery pozwala także na oczyszczenie oraz zamknięcie rozszerzających się porów, a ty samym zapobiegamy również pojawianiu się wyprysków.

Krem na noc

Ostatnim krokiem jest użycie kremu na noc. Tutaj również dobrze jest podzielić zabieg na dwie części. Kiedy przekroczymy 30 rok życia jest to wręcz wskazane. Inne działania mają bowiem kremy pod oczy, przeznaczone do delikatnej skóry, a inne do twarzy. Krem do twarzy na noc należy dopasować do naszego wieku i potrzeb, rodzaju cery oraz ewentualnych problemów typu pękające naczynka czy zaczerwienienia.

Wieczorne oczyszczanie cery nie powinno odbywać się bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Jak każdym kosmetykom musimy dać chwilę czasu na wchłonięcie się. Jeśli wieczorne oczyszczanie cery przeprowadzimy 20 -30 minut przed pójściem spać, składniki aktywne, które za zadanie mają zregenerować naszą skórę podczas snu, zostaną wchłonięte w nią, a nie w poduszkę.

Dodaj komentarz