Zadowolony psychiczynie znaczy zdrowszy fizycznie

Zadowolony psychiczynie znaczy zdrowszy fizycznie

Naukowcy już dawno temu stwierdzili że osoby bardziej szczęśliwe są w stanie znieść więcej “fizycznie”, są bardziej odporne i mniej podatne na choroby. Jeśli natomiast mamy depresję lub żyjemy w ciągłym stresie, dużo częściej dopadają nas choroby. Jest nam także trudniej je znosić. Doskonałym przykładem są tutaj osoby chore na bardzo poważną chorobę jaką jest rak. Jeśli nie załamują się, wierzą w możliwość wyzdrowienia, są wspierane przez bliskich – bardzo często są w stanie uporać się z tą straszną chorobą. Natomiast kiedy załamują się psychicznie, bardzo często choroba zwycięża.

O co zatem lepiej zadbać? Najlepiej jest oczywiście dbać zarówno o nasze ciało jak i psychikę. Nie jest to nawet tak trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy np. wspierać się odpowiednimi suplementami diety. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że o naszym dobrym samopoczuciu decyduje sposób odżywiania.

Głównym hormonem odpowiedzialnym za dobre samopoczucie człowieka (jego braki powodują depresję) jest serotonina. Serotonina jest natomiast wytwarzana z aminokwasu zwanego tryptofanem, który jest dostępny jedynie w pożywieniu – np. w bananach, ziarnach niektórych zbóż oraz w orzechach. Tryptofan to także “budulec” z którego nasze mózgi produkują melatoninę. Melatonina jest natomiast odpowiedzialna za regulację snu i regenerację organizmu w jego trakcie. Jeżeli nasz sen jest płytki i niespokojny, nasze ciało nie będzie się w stanie odpowiednio zregenerować i będziemy osłabieni, zmęczeni i podatni na choroby. Aby zachować odpowiednio dobrą kondycję psychiczną powinniśmy odpowiednio się odżywiać lub wspomóc się odpowiednimi suplementami diety.

Aby dbać o zdrowie fizyczne powinniśmy, przynajmniej raz na jakiś czas, oczyścić swój organizm z toksyn i innych substancji szkodliwych. Powinniśmy także dbać o to, aby nie dolegały nam zaparcia. Zaparcia powodują bowiem że nasze ciało jest zatruwane przez końcowe produkty przemiany materii. Najlepszym środkiem służącym detoksykacji organizmu jest Enterosgel. Usuwanie zaparć najlepiej natomiast powierzyć środkom ziołowym, takim jak GasTrip.

 
 

Dodaj komentarz