10 najlepszych dramatów ostatnich lat

10 najlepszych dramatów ostatnich lat

Dramaty trzymają widza w napięciu i wciągają w fascynującą i niebezpieczną podróż, a losy bohaterów nigdy nie są pewne. Poniżej znajduje się lista 10 dramatów, które trzymają widza w ciągłym napięciu i zaskakują zwrotami akcji.

1. “41 dni nadziei

Tami i Richard są w sobie zakochani i mają wiele wspólnych zainteresowań, a największym z nich jest żegluga. Postanawiają wspólnie pokonać Pacyfik i przepłynąć tysiące kilometrów do Kalifornii. Niestety nie byli przygotowani na to, co czekało ich po drodze. Jeden z największych huraganów w historii na środku oceanu. Jacht został poważnie uszkodzony, stracił sterowność i grozi zatonięciem, a para nie jest jeszcze nawet w połowie drogi. W dodatku Richard jest ranny i potrzebuje profesjonalnej opieki medycznej. Czy Tami zdoła odnaleźć w sobie siłę i dokończyć rejs, aby uratować siebie i ukochanego?

2. “Azyl

Wzruszająca opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach z okresu II Wojny Światowej. Antonina Żabińska wraz ze swym mężem, Janem, który był dyrektorem warszawskiego zoo, ukrywali dziesiątki Żydów, w nadziei na uratowanie niewinnych żyć. Osobiście wyciągali ludzi z getta i pomagali przeżyć w opuszczonych murach ogrodu zoologicznego. Jedni schowani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, a inni w willi Żabińskich.

3. “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Siedmioro przyjaciół, którzy znają się od dzieciństwa, spotyka się na kolację. Część z nich jest małżeństwem, inni są samotni, ale dzielą się ze sobą wszystkimi sekretami. Tylko czy na pewno? Kiedy wszyscy trochę wypili, postanowili urozmaicić sobie wieczór niewinną grą. Wszystkie telefony leżą na stole, a każdy SMS, e-mail czy połączenie telefoniczne będzie odczytywane i odbierane na głos. Jest to początek tragedii, która na zawsze odmieni ich życie, ponieważ niektórych rzeczy nie można wybaczyć.

4. “Donnie Darko

Donnie zostaje obudzony przez tajemniczą postać w stroju makabrycznego królika. Zostaje wyciągnięty z domu, na który po chwili spada silnik uszkodzonego samolotu. Tajemniczy przybysz wyjawia, że pochodzi z niedalekiej przyszłości, a do końca świata pozostało 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund. Donnie ma niewiele czasu, aby nie dopuścić do tej katastrofy. Zrobi wszystko, aby ocalić świat przed zagładą, ale czeka go ogromne zaskoczenie, tym bardziej szokujące dla widza.

5. “Gra tajemnic

Alan Turing był niezwykle utalentowanym i ekscentrycznym matematykiem. Został przydzielony do kierowania pracą naukowców, których zadaniem było złamanie niemieckiego kodu Enigma, co przyczyniłoby się do szybszego zakończenia II Wojny Światowej. Alan Turing szybko staje się sławnym geniuszem, który dokonał niemożliwego. Będąc u szczytu chwały postanawia sięgnąć dalej i bierze udział w badaniach, których wynikiem jest powstanie komputera. Ale tak jak geniusz potrafi pomóc ludzkości, tak samo potrafi być przyczyną poważnych problemów.

6. “Hooligans

Matt Buckner jest wzorowym studentem dziennikarstwa, a przed nim kreuje się wizja idealnego życia. Niestety na dwa miesiące przed ukończeniem uczelni, zostaje wrobiony w handel narkotykami i wydalony z Harvardu. Matt szuka tymczasowego schronienia u swojej siostry w Londynie, gdzie poznaje Pete’a. Niedoszły dziennikarz wkracza do mrocznego świata fanatycznych kibiców West Ham. Adrenalina zaczyna kierować jego życiem. Znając nienawiść nowych przyjaciół do dziennikarzy, zapytany o swoje studia opowiada bajkę o fakultecie historycznym. Niebawem przyjdzie mu przekonać się o tym, jak niewinne kłamstewko może stać się przyczyną prawdziwej tragedii.

7. “Mój piękny syn

Niezwykle wzruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Młody chłopak nie mogąc znieść presji i uczucia uwięzienia popada w silne uzależnienie. Nastolatek próbuje odnaleźć swoją drogę, którą mógłby podążać przez życie, ale kochający rodzice nie chcą wypuścić go z objęć, spychając tym samym syna coraz bardziej na skraj przepaści. Wspaniały film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, nadziei, rozczarowaniach, dumie i potrzebie wolności. Wyidealizowany obraz nigdy nie może przesłonić prawdziwego widoku.

8. “Mustang

Lele wraz z czterema siostrami świętują zakończenie roku szkolnego. Bawią się i niewinnie filtrują z kolegami z klasy. Szybko okazuje się, że lokalna społeczność ma inne spojrzenie na ich zachowanie, które określają jako frywolne i skandaliczne. Dziewczyny zostają zamknięte w domu, który staje się więzieniem. Dosłownie i w przenośni. Nie mogą go opuszczać, a w oknach pojawiają się kraty. Rodzice postanawiają jak najszybciej pozbyć się problemu i każdą z pięciu córek wydać za mąż, nie przedstawiając im kandydatów na narzeczonych. Siostry zrobią wszystko, aby odzyskać wolność i żyć własnym życiem.

9. “Requiem dla snu

Poruszająca i dająca do myślenia opowieść o czwórce ludzi, która nie potrafiła odnaleźć się w chaosie współczesnego świata. Szukając drogi ucieczki decydują się na życie w iluzji i kłamstwie. Popadają w uzależnienie, które na pozór nadaje barw rzeczywistości, ale po cichu prowadzi do tragedii. Nieleczone uzależnienie zawsze kończy się źle, a bohaterowie historii boleśnie się o tym przekonali. Niezależnie od tego czy człowiek próbuje ratować się heroiną, słodyczami czy ucieka w świat telewizji, rzeczywistość nigdy nie pozwoli o sobie zapomnieć.

10. “Slumdog. Milioner z ulicy

Jamal Malik ma 18 lat i właśnie ma przed sobą finałowe pytanie w “Milionerach”. Program dobiega końca, a ostatnie pytanie ma paść następnego dnia. Wraz z wyłączeniem kamer do studia wchodzi policja i zabiera młodego uczestnika teleturnieju, jako podejrzanego o oszustwo. Jak niewykształcony chłopak ze slumsów mógłby odpowiadać na pytania, które wymagają wszechstronnej wiedzy? Okazuje się, że Jamal miał zwyczajne szczęście, a wszystkie odpowiedzi poznał w życiu na ulicy. Odpowiadając na pytania brutalnej policji przedstawia swoją historię, wskazując na fragmenty, które pozwoliły mu zbliżyć się do wygranej w “Milionerach”.

Dodaj komentarz