Przygotowania na zostanie mamą. Akcesoria do karmienia dziecka

Przygotowania na zostanie mamą. Akcesoria do karmienia dziecka

Macierzyństwo to zarazem jedna z najpiękniejszych i najtrudniejszych ról w naszym życiu. Prawda jest taka, że idealne przygotowanie się do tej roli jest praktycznie niemożliwe. Możemy jednak sprawić, że bycie mamą stanie się nieco prostsze, dzięki czemu znacznie mniej rzeczy nas zaskoczy. Jak zatem nie zgubić się w swoim pierwszym macierzyństwie? Podpowiadamy Wam, o czym warto pamiętać, aby pierwsze tygodnie spędzone z maleństwem były łatwiejsze.

Nie staraj się być idealną matką

Zostałam mamą. To zdanie najczęściej dociera do nas, gdy nasz maluszek, jako namacalny dowód, pojawia się już na świecie. Mimo tego, że przez ostatnie miesiące skupiłaś się na przygotowaniach na ten moment to i tak masz poczucie, że nie jesteś w pełni gotowa na macierzyństwo. Dość szybko zdasz sobie sprawę z tego, że tak naprawdę brakuje Ci jeszcze wielu rzeczy dla Ciebie oraz dziecka. To zupełnie normalna i naturalna reakcja na wielkie zmiany w naszym życiu. Od tego momentu będziesz doświadczała wzlotów i upadków. Dlatego ważne jest, abyś w okresie połogu miała wsparcie bliskich i skoncentrowała się na sobie oraz dziecku. Jeśli do tej pory nie zaopatrzyłaś się w ubranka dla dziecka albo akcesoria do karmienia – to teraz najwyższa pora, aby to nadrobić – najlepiej wspólnie z najbliższymi.

Ubranka, pieluszki i akcesoria do karmienia

Pokusa kupienia wielu ślicznych, malutkich i słodkich ubranek jest ogromna. Musisz jednak powstrzymać się od kupowania zbyt wielu rzeczy i pamiętać, że dzieci rosną bardzo szybko. Co prawda równie szybko takie malutkie ciuszki są zabrudzone, jednak warto  w tej kwestii nie przesadzać. Z pewnością otrzymasz ubranka od znajomych, rodziny i przyjaciół, którzy będą chcieli poznać nowego członka rodziny.

W przygotowaniach równie ważne jest zadbanie o akcesoria do karmienia. Specjalny biustonosz do karmienia, który możesz kupić np. w internetowym sklepie Wyspa Bielizny  www.wyspabielizny.pl  powinien obowiązkowo znaleźć się w Twojej szafie. Najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka takich staników, które dopasujesz do noszonych przez siebie ubrań, swojego stylu oraz wygody. Oprócz specjalnych biustonoszy warto jest kupić także wkładki laktacyjne, produkty pielęgnacyjne do piersi (np. kremy do brodawek), ewentualnie laktator, który przyda się nieco później.

Ważne jest także posiadanie pieluszek, pościeli, wanienki i ręczników dla dziecka. Na tym etapie kosmetyki nie są potrzebne – maleństwo w pierwszych tygodniach po urodzeniu należy myć jedynie w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Warto zatem dodatkowo zaopatrzyć się w termometr do mierzenia wody. Oczywiście to tylko niektóre z najważniejszych rzeczy, o których powinnaś pamiętać. Posiadanie małego dziecka wiąże się z zakupem ogromnej ilości rzeczy.

Dodaj komentarz