Blender – świetny wybór dla wielbicieli koktajli

Blender – świetny wybór dla wielbicieli koktajli

Należysz do grona smakoszy wszelkiego rodzaju koktajli? Lubisz rozkoszować się smakiem świeżo zmiksowanych owoców, bądź warzyw? Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze odpowiedniego rozdrabniacza?

Blender kontra rozdrabniacz stojący

Istnieją dwa rodzaje rozdrabniaczy – blendery ręczne, którego pracą sterujemy samodzielnie, poprzez ruchy dłonią oraz stojące, zwane kielichowymi, które nie wymagają osobistego sterowania. O tym, który blender jest lepszy decyduje przede wszystkim osobista preferencja użytkownika. Blendery ręczne wymagają stałego nadzoru – jesteśmy w stanie kontrolować stopień zmiksowania, bądź zmielenia produktów. Musimy się jednak liczyć z tym, że przy każdym nieostrożnym ruchu istnieje ryzyko zachlapania kuchni. Problem może pojawiać się również, wtedy kiedy zmiksowanie jakiegoś produktu wymaga większej ilości czasu. Wtedy należy brać pod uwagę fakt, iż ciągłe operowanie urządzeniem może przyczynić się do zmęczenia dłoni. W takich sytuacjach dobrą alternatywą są blendery stojące – zwane kielichowymi. Niektóre rozdrabniacze stojące wyposażone są w funkcję umożliwiającą odczepienie ich od pojemnika, a w efekcie własnoręczne wymieszanie.

Nie bez przyczyny bardziej popularne są rozdrabniacze stacjonarne – każda gospodyni doskonale wie, że jedna para rąk w kuchni to stanowczo za mało. Dlatego też pomocnik, który pracuje sam, bez specjalnego nadzoru, jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Najbardziej podstawowe rozdrabniacze kielichowe wyposażone są w pojemnik wraz z miksującą stopką. Można jednak dokupić odpowiednie akcesoria, które umożliwiają między innymi ubijanie piany, nóż do mieszania i kruszenia lodu oraz wszelkiego rodzaju tarcze. Istotna jest również kwestia mocy, która określa jak długo urządzenie może pracować bez żadnych przerw. W przypadku blenderów ręcznych, ich moc może wynosić od 170 do 900 W. Rozdrabniacze kielichowe są bardziej efektywne – ich moc to nawet 1 500 W.

Wybór należy do Ciebie

Podsumowując, blendery ręczne, jak i kielichowe stanowią bardzo duże udogodnienie podczas wykonywania kuchennych czynności. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które będzie w stanie zrobić dużo, w krótkim czasie powinniśmy zdecydować się na zakup blendera stojącego. Jest on niewiele droższy od ręcznego, a najtańszy egzemplarz można dostać już po cenie 100 zł. Jeśli chodzi o blendery ręczne wciąż mają one wielu fanów, którzy pozostają im wierni, mimo obecności na rynku rozdrabniaczy stojących.

Dodaj komentarz