Co musisz wiedzieć przed wzięciem metamizolu

Co musisz wiedzieć przed wzięciem metamizolu

Skuteczne i bezpieczne lekarstwa z metamizolem stosowane są na całym świecie. W różnych krajach obserwuje się zróżnicowane podejście do stosowania takich leków przez pacjentów. Jak wiadomo są to lekki dosyć silne tak więc nie wszędzie są one dostępne bez recepty. Dodatkowo pojawiają się obostrzenia dotyczące minimalnego wieku pacjenta, od którego lek może być bezpiecznie przyjmowany. Środowisko medyczne jest zgodne, że nie jest to lek który może być podawany dzieciom. Minimalną granicą jest więc wiek przynajmniej 12 lat, ale w niektórych krajach granica ta może być jeszcze odpowiednio wyższa.

Metamizol jako substancja dosyć silna dawkowany powinien być ostrożnie. Dla wielu pacjentów wystarczającą dawką jest już 0,5 grama, co odpowiada jednej tabletce pyralginy. Oczywiście w zależności od stanu zdrowia pacjenta dawkowanie metamizolu będzie się odpowiednio zmieniać. Już przy poważniejszych przewlekłych chorobach którym towarzyszyć może silny ból dawkowanie metamizolu wynosić może nawet do trzech gram w ciągu doby. Jest to maksymalna dopuszczalna dawka. Pod uwagę dodatkowo przy jej zastosowaniu bierze się także stan zdrowia pacjenta.

Być może leki w czopkach nie należą do najpopularniejszych i najchętniej stosowanych przez samych pacjentów, aczkolwiek taka forma przyjmowania leków ma wiele zalet. Jeśli stosowana jest pyralgina w czopkach to skraca się czas potrzebny do tego aby lek zaczął działać. Taka forma przyjmowania leków jest także zalecana tym pacjentom którzy po prostu nie mogą przyjmować leków doustnie. Dotyczy to wielu chorób w tym także chorób przewlekłych. W przypadku czopków inaczej też dobierana jest dawka leku, o czym warto pamiętać w szczególności przy stosowaniu silnych leków.

Przy długotrwałym stosowaniu leków przeciwbólowych o wiele lepszym wyborem wydaja się właśnie lekarstwa w czopkach. Zmniejsza się bowiem ryzyko wystąpienia typowych dla leków przeciwbólowych skutków ubocznych. Przyjmując leki w ten sposób można znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia problemów z wątrobą w tym także marskości wątroby, jak też zmniejsza się ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej. Jeśli choroba wymaga długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych to najprawdopodobniej przynajmniej raz na jakiś czas konieczne będzie zastosowanie właśnie takiej formy stosowania leku.

Dodaj komentarz