Czy można otrzymać kredyt mając długi? Kredyt oddłużeniowy

Czy można otrzymać kredyt mając długi? Kredyt oddłużeniowy

Spłacanie kilku długów jednocześnie to stresująca sytuacja, która niekiedy może być powodem znacznego obniżenia zdolności kredytowej. Nic więc dziwnego, że chcemy jak najszybciej z niej wyjść i zapomnieć o ciążących na nas zobowiązaniach. Każda osoba, która boryka się z trudną sytuacją finansową spowodowaną przez długi, powinna jak najszybciej spróbować ją naprawić. Jednak czy posiadanie długów nie dyskwalifikuje nas do otrzymania kredytu, który mógłby pomóc nam uporać się z problemami finansowymi? Czy można otrzymać kredyt, mając zadłużenie?

Kredyt dla zadłużonych

Jednym z kredytów, które są dedykowane osobom zadłużonym, jest kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Polega on na tym, że wszystkie lub część zobowiązań, które spłacałeś do tej chwili, możesz połączyć w jedno, nowe zobowiązanie. W ten sposób nie musisz martwić się spłatą kilku długów jednocześnie. Rata nowego kredytu będzie niższa i dopasowana do Twoich obecnych możliwości finansowych, a termin spłaty przesunięty do najbardziej dogodnego dnia w miesiącu np. po wypłacie.

Kredyt oddłużeniowy może wielu osobom wydawać się bardzo podobny do konsolidacji, jednak nie są to te same zobowiązania. Przede wszystkim kredyt oddłużeniowy dedykowany jest osobom w naprawdę trudnej sytuacji i bez zdolności kredytowej. Z tego względu tego typu produkt najłatwiej jest znaleźć w sektorze pozabankowym.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt oddłużeniowy?

Aby kredyt oddłużeniowy rzeczywiście pomógł Ci poradzić sobie ze skomplikowaną sytuacją finansową, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii, zanim go zaciągniesz. Na samym początku zapoznaj się z kilkoma ofertami z różnych instytucji finansowych – nie wybieraj pierwszej lepsze oferty. Samodzielnie porównaj oprocentowanie, prowizję oraz inne kluczowe parametry. Możesz też skorzystać z porównywarek internetowych i w ten sposób wyselekcjonować najciekawsze oferty.

Jeśli nie wiesz, jakie zobowiązanie będzie dla Ciebie najlepsze albo obawiasz się, że po raz kolejny popełnisz złą decyzję finansową, to możesz skontaktować się z doradcą kredytowym. Pomoc takiej osoby pozwoli Ci uniknąć zaciągnięcia niekorzystnego kredytu. Co więcej, zyskasz pomoc w wypełnieniu wniosku oraz innych kwestiach związanych z ubieganiem się o dane zobowiązanie. Pamiętaj jednak o tym, że kredyt oddłużeniowy pozwoli Ci jedynie „uporządkować” zadłużenie i obniżyć ratę. Nie jest to sposób na całkowite pozbycie się problemu, ponieważ dalej będziesz musiał regulować raty, będą jednak one niższe niż wcześniej.

Dodaj komentarz