Portale randkowe – szansa na prawdziwą miłość, czy niebezpieczna gra?

Portale randkowe – szansa na prawdziwą miłość, czy niebezpieczna gra?

Nikogo dziś nie dziwi fakt, że coraz większa ilość młodych par, stających na ślubnym kobiercu, poznała się przez Internet. Zaledwie kilka lat temu taka znajomość wydawała się stratą czasu – dziś jednak stanowi ona alternatywę dla nieśmiałych i wstydliwych osób. Czy jednak współczesne serwisy do randkowania są zawsze szansą na bajkową miłość, czy może stanowią one niebezpieczną grę?

Serwisy randkowe jako szansa na miłość

W dzisiejszych czasach przenoszenie znajomości do Internetu – zwłaszcza w czasach pandemii – stało się bardzo powszechne. Nikogo zatem nie dziwi fakt, że ktoś w kręgu naszych znajomych poznał miłość w sieci. Część takich osób spotkała swojego partnera bądź partnerkę, zupełnie przypadkowo. Niewinna wymiana zdań, trochę flirtu, czasem także wspólne pasje online łączą ludzi na długie lata.

O miłość przez Internet nie jest zatem trudno. Wynika to z tego, że dużo łatwiej jest nam być wyluzowanymi oraz pewnymi siebie, gdy nikt nie patrzy bezpośrednio w nasze oczy. Taka forma kontaktu z drugim człowiekiem jest co prawda niesamowicie szybka i wygodna, jednak zabiera nam to, co najważniejsze – bliskość z drugim człowiekiem. A warto wiedzieć, że ani obecności ani dotyku drugiej osoby, na której zaczyna nam zależeć, nie zastąpimy zimnym ekranem. To właśnie dlatego nie należy zbyt długo przeciągać takiej znajomości w sieci. Pozwólmy jej zatem rozkwitnąć w realnym świecie.

Portale randkowe jako niebezpieczna gra

Poszukiwanie miłości za pomocą portali randkowych może czasami okazać się nie do końca dla nas bezpieczne. Podczas korzystania z tego typu serwisów należy pamiętać o tym, że nie każda napotkana osoba ma wobec nas jasne i czyste intencje. Dość często w Internecie możemy napotkać osobę, która przekonuje nas, że szuka miłości, natomiast w rzeczywistości okazuje się, że chodzi jej jedynie o jednorazową zabawę (seks). To właśnie dlatego wobec osób napotkanych w sieci, powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Wszelkie wyznania miłości – traktuj z przymrużeniem oka i nie angażuj się zbytnio emocjonalnie. Takie nastawienie pozwoli Ci ominąć wiele niepotrzebnych rozczarowań.

Szukanie miłości w sieci wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ można tutaj trafić także na oszustów. Szukanie przygody https://www.boonga.pl/bdsm nie jest jednak niczym złym jeśli obie strony właśnie tego szukają i oczekują. Poza ostrożnością powinniśmy więc kierować się także szczerością i nie ukrywać czego tak na prawdę szukamy.

Dodaj komentarz