Restrykcje żywieniowe a dieta pudełkowa – co trzeba wiedzieć?

Restrykcje żywieniowe a dieta pudełkowa – co trzeba wiedzieć?

Coraz więcej osób ma pewne restrykcje żywieniowe, czy to ze względów zdrowotnych, czy światopoglądowych. Istnienie produktów, których nie chcemy lub nie możemy jeść nie jest problemem, kiedy przygotowujemy posiłki sami, ale kiedy otrzymujemy gotowe dania, nie jest to już takie oczywiste. Na szczęście firmy oferujące dietę pudełkową zdają sobie sprawę z faktu, że ich klienci mogą mieć pewne wymagania i nie dla każdego standardowa dieta będzie właściwa. Dlatego też istnieje możliwość wyboru specjalnych diet, które będą bezpieczne dla osób z restrykcjami żywieniowymi.

Jakie specjalne diety są dostępne?

Profesjonalna dieta pudełkowa Rzeszów może oferować na przykład takie specjalne rodzaje diet, jak dieta bezglutenowa czy dieta wegańska. Coraz więcej osób nie toleruje glutenu lub laktozy, co jest stosunkowo irytujące przy samodzielnym przyrządzaniu posiłków. Zamawiając dietę bezglutenową, nie musimy sami wyszukiwać przepisów czy bezglutenowych produktów, ponieważ specjaliści za nas zajmą się opracowaniem bezpiecznej, zdrowej diety, a następnie jej przygotowaniem. Dzięki temu można jeść smacznie, wygodnie i bez ryzyka wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu.

Dieta wegańska oznacza brak mięsa, a także innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Została stworzona z myślą o osobach posiadających restrykcje żywieniowe ze względów światopoglądowych. Jest układana tak, aby mimo braku produktów odzwierzęcych zawierała wszystkie niezbędne witaminy, minerały i inne kluczowe składniki, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To doskonały wybór dla wszystkich wegan, którzy nie mają czasu, energii, chęci czy umiejętności, żeby samodzielnie wyszukiwać i przygotowywać coraz to nowe wegańskie posiłki, ale chcą uniknąć łamania diety.

Możliwości personalizacji są jeszcze szersze

Diety wegańskie czy bezglutenowe to nie wszystko. Istnieją także między innymi diety ketogeniczne, niskowęglowodanowe czy diety stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Każdy więc powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie, nawet, jeśli ma wysokie wymagania. Dodatkowo istnieje także możliwość dalszej personalizacji diety poprzez wybór dziennej kaloryczności posiłków, ich częstotliwości (można wykluczyć sobotę i/lub niedzielę) i ilości (dostępne są zestawy 5 posiłków dziennie, 3 posiłków dziennie, a także samego obiadu).

Co więcej, istnieje możliwość podejrzenia menu z wyprzedzeniem, a następnie dokonania wyboru w zakresie tego, jakie posiłki zostaną w danym dniu dostarczone. Lista dań do wyboru jest długa i obejmuje nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt pozycji, wśród których z pewnością znajdą się takie, które nie będą zawierały niepożądanych przez nas składników i które zjemy ze smakiem.

Dodaj komentarz