Wyciąg z piperyny pomocny w odchudzaniu

Wyciąg z piperyny pomocny w odchudzaniu

Każdy, kto ma nadwagę – czy to poważną, czy też niewielką – rozpaczliwie próbuje zrzucić nadmiar kilogramów. W tym celu można chwytać się przeróżnych diet, ćwiczeń i specyfików, jednak nie wszystkie działają dość mocno, by szybko przynieść pożądane efekty. Nie wszystkie również są bezpieczne dla organizmu człowieka, a przecież nadwagę zrzuca się również po to, ażeby zdrowie dopisywało – a nie po to, żeby mieć z nim większe problemy! Nadzieją dla otyłych jest jednak pewien organiczny związek chemiczny – piperyna. Co o niej wiemy?

Piperyna – czym jest i w czym jest?

Piperyna jest alkaloidem, który występuje w czarnym pieprzu. Posiada ostro-gorzki smak i na ziarnach pieprzu występuje w ich wierzchniej warstwie. Została odkryta w 1819 roku, jednak dopiero w roku 2012 dowiedziono, iż potrafi hamować tworzenie nowych komórek tłuszczowych, wpływając jednocześnie na poziom tłuszczu w naczyniach krwionośnych, który dzięki niej ulega znacznemu obniżeniu.

Wcześniej piperyna stosowana była w medycynie naturalnej Chin i Indii do regulacji działania układu pokarmowego. Potrafi również bowiem leczyć zaparcia, biegunki i niestrawność, jak też wpływa na zmniejszenie nasilenia wielu innych dolegliwości – między innymi sercowych, czy związanych ze stawami. Odkąd potwierdzono jej działanie odchudzające, piperyna jest składnikiem wielu preparatów na odchudzanie. Skądinąd trudno się dziwić jej popularności, ponieważ kolejne testy przynoszą kolejne, niesamowite rewelacje na jej temat – między innymi okazało się, iż może wpływać na zahamowanie rozrostu komórek rakowych.

Piperyna a otyłość

Niektórzy zapewne zdziwią się, że konieczne jest przyjmowanie odchudzającego suplementu diety, podczas gdy piperyna występuje w naturze – aby jednak zauważyć efekty jej stosowania, trzeba byłoby jeść około 100 ziarenek pieprzu dziennie! Dlatego też lepiej jest zdecydować się na suplement diety – wystarczy łyknąć na przykład kapsułkę dziennie, żeby po pewnym czasie zauważyć spadek swojej wagi. Może on być znaczny, a przy tym nie aż tak duży, ażeby zaszkodzić zdrowiu. Średnio około 6 kilogramów w miesiąc.

Piperyna przyspiesza metabolizm i usprawnia procesy trawienne – między innymi poprzez wzmożone wydzielanie soków trawiennych. Wpływa również na zagłuszanie genów, odpowiedzialnych za otyłość – czasem bowiem mamy do niej naturalne, wrodzone predyspozycje. Piperyna zakłóca ich pracę, dzięki czemu schudnięcie jest możliwe. Dodatkowo w czasie suplementacji możemy podreperować stan swoich stawów, wyleczyć stany zapalne, poprawić ukrwienie i polepszyć koloryt skóry, Piperyna ma wiele wspaniałych właściwości – a przede wszystkim odchudza!

Dodaj komentarz