Zdrowa dieta to nie tylko slogan

Zdrowa dieta to nie tylko slogan

Każdy z nas, zarówno Pan jak i Panie chce wyglądać dobrze i stylowo. Jednakże pierwszym krokiem do tego jest prawidłowa sylwetka, która niegdyś utracona może jednak powrócić. Jedyne co nam do tego potrzebne to odrobina samozaparcia, troszkę dyscypliny i silna wola by bez większych problemów i wyrzeczeń powrócić do doskonałej budowy i proporcji ciała.

Kwestę zaplanowania naszego racjonalnego żywienia możemy pozostawić dietetykowi, który na pewno zrobi to profesjonalnie lub zaplanować ją samemu ponieważ nikt nie zna lepiej naszych nawyków żywieniowych i słabości kulinarnych niż my sami. Po pierwsze odstawmy tłuszcz.

Nasz organizm nie potrzebuje go wiele a jego nadmiar usiłujemy właśnie zrzucić. Jest wiele rodzajów przyrządzania potraw więc musimy pomachać na dowidzenia klasycznemu smażeniu na oleju i zacząć piec, gotować na parze czy też zaopatrzyć się w dobrą, teflonową patelnię i smażyć bez tłuszczu. Z tą Mianów również idzie całkowite odstawienie Fast – food’ów i żywności wygodnej ponieważ są to dla nas istne bomby kaloryczne.

Kolejnym zbędnym dla nas produktem są słodycze. Można bez nich się obyć więc żegnamy czekoladę, ciasta, ciasteczka a nawet słodzoną kawę czy herbatę, która mimo, że gorzka smakuje o wiele lepiej ponieważ jest ona mocniej esencjonalna. Na początek wystarczy.

Teraz musimy wyrobić sobie nawyk nie sięgania po produkty i posiłki wysoko kaloryczne a po pewnym czasie przekonacie się, że olej zacznie smakować wam jak mydło jeśli tylko dodacie go do potrawy, w waszej diecie samoczynnie znajdą się warzywa i owoce w dużej ilości, cukier w jakim kol wiek napoju stanie się nie mile widziany a wy stracicie kilka kilogramów i po prostu zaczniecie się lepiej czuć ale chwila..

Czy to czasem nie brzmi jak zdrowy styl życia? Właśnie tak! Wielu ludzi jednak jeszcze odstrasza ten tryb egzystencji ale jak widać wystarczy zacząć od paru rzeczy i konsekwentnie się ich trzymać a nim zdążymy spojrzeć za siebie będziemy żyć zdrowo i przede wszystkim szczupło.

Liczy się jednak również ilość posiłków planowanych dziennie. Wszyscy dietetycy jednoznacznie stwierdzają, że pięć posiłków to najbardziej optymalna liczba. Jednakże żyjemy w czasach kiedy ludzie na nic nie mają czasu. Dlatego trzy posiłki wystarczą nam w diecie jedynie co to musimy ich konsekwentnie pilnować by następowały o tych samych porach ponieważ doprowadzi to do tego, że nasz organizm sam stanie się zegarem biologicznym i ustawi się na odpowiednie pory.

Dodaj komentarz